VIDEO Famózna Vlhová po sladkom triumfe v Záhrebe: Mikaela sa dá zdolať, aj o vyše sekundu!

Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe
Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome Svetového pohára v Záhrebe

ZÁHREB - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová jednoznačne triumfovala v sobotňajšom slalome v Záhrebe a dosiahla jedenáste víťazstvo v kariére vo Svetovom pohári. Druhá skončila Mikaela Shiffrinová z USA s mankom 1,31 stotín sekundy a tretiu priečku si vyjazdila Rakúšanka Katharina Liensbergerová (+3,49 s).

Dvadsaťštyriročná Slovenka čakala na triumf v klasickom slalome Svetového pohára bez štyroch dní celý rok. Naposledy sa z neho tešila 8. januára 2018 vo Flachau, medzitým vyhrala dvakrát obrák a v decembri paralelný slalom v St. Moritzi. V prebiehajúcej sezóne obsadila doteraz druhé miesta v špeciálnom slalome za Shiffrinovou v Killingtone a Lienzi. Celkovo to bolo jej jubilejné 30. pódium v kariére.

Pocity sú úžasné

"Ani neviem, čo mám povedať. Dnes som sa cítila veľmi dobre. Konečne sa mi podarili dve jazdy bez väčších chýb. Je to pre mňa veľmi dôležité, pretože dosť často som bola druhá a dnes som konečne vyhrala. Tento triumf venujem servismanovi Gigimu (Pierluigi Parravicini, pozn.), ktorý sa v predchádzajúcich dňoch zranil. V druhom kole som šla ešte rýchlejšie ako v prvom, lebo Mika zajazdila tiež veľmi dobre. Mám z dneška veľkú radosť," povedala Petra Vlhová v cieli do mikrofónu organizátorov.

"Pocity sú úžasné, konečne som zdolala Mikaelu a zvíťazila. Aj keď veľa ľudí neverí, že sa ju dá zdolať, tak sa to dá a aj o vyše sekundu. Od rána som sa cítila skvelo a obe jazdy som šla naplno. Aj pred druhým kolom som sa sústredila sama na seba a náskok ešte zvýšila. Teší ma, že som uspela pred množstvo slovenských fanúšikov aj celej mojej rodiny. Vždy bol môj sen vyhrať v Záhrebe, korunku snežnej kráľovnej som ešte nemala. Obetovala som dosť vecí a vložila do toho maximum a vyšlo to," povedala o čosi neskôr do mikrofónu RTVS.

Ideálny deň

Petra Vlhová v úvode druhého kola zvýšila náskok pred Shiffrinovou a aj keď na druhom medzičase sa jej odstup od Američanky trochu znížil, Slovenka v dolnej časti trate potom zvyšovala. Slovenka rovnako ako v prvom aj v druhom kole dosiahla najlepší čas spomedzi všetkých pretekárok.

Slovenská lyžiarka sa vďaka triumfu posunula na druhé miesto v celkovom poradí Svetového pohára. Na konte má 513 bodov, no na vedúcu Shiffrinovú stráca ešte 313. Tretia je Talianka Federica Brignonová (451 b). V poradí disciplíny je taktiež druhá s počtom 260 bodov, na Shiffrinovú má manko 120 b. Tretia Liensbergerová ich nazbierala 186.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Katharina Liensbergerová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR/Martin Baumann; Video: RTVS

DISKUSIA