Djokovič sa obáva vplyvu devastujúcich požiarov: Mali by to zvážiť, ide predsa o zdravie hráčov

Novak Djokovič
Novak Djokovič

BRISBANE - Srbský tenista Novak Djokovič sa obáva vplyvu devastujúcich požiarov trápiacich celú Austráliu na organizáciu prvého grandslamového turnaja sezóny Australian Open. Ten by sa mal začať v Melbourne 20. januára.

Sedemnásobný víťaz tohto turnaja si myslí, že organizátori podujatia by mali zvážiť odklad AO v prípade, ak sa dovtedy podmienky v okolí Melbourne nezlepšia. Požiare v Austrálii si už vyžiadali 23 obetí na ľudských životoch a pohltili už 1500 obydlí. Kvalita ovzdušia v mestách vrátane Sydney, Melbourne či Canberra je v súčasnosti veľkou otázkou.

"Myslím si, že organizátori urobia všetko pre to, aby nemuseli posunúť štart turnaja. Ak však bude situácia ešte horšia ako teraz, mali by to zvážiť, ide predsa o zdravie hráčov, to by mali brať do úvahy," povedal Djokovič. "Chápem, že tenisový kalendár je poriadne nabitý a prípadné zmeny sú veľmi náročné. Mali by však zostať zachované nejaké štandardy," myslí si Srb.

Podľa Djokoviča sa situáciou bude v najbližšom období zaoberať aj hráčska rada mužského okruhu ATP. Už v minulosti sa hráči museli vyrovnať s nízkou kvalitou ovzdušia, najmä počas turnajov v Číne. "Toto je však úplne odlišná situácia," poznamenal.

Celú Austráliu zasiahla vlna horúčav, ktorá na kontinente rozpútala hotové peklo. V známom stredisku vodného slalomu Penrith, kam sa v blízkej budúcnosti chystajú aj viacerí slovenskí reprezentanti, sa teplota vyšplhala až na 48,9 stupňov Celzia. V kombinácii so silným vetrom je situácia nezvládnuteľná a Austrálčania sa musia spoliehať na pomoc prírody. Od septembra 2019 v Austrálii podľahlo plameňom už 50-tisíc štvorcových kilometrov pôdy.


Tagy: Novak Djokovič

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Tertius Pickard

DISKUSIA