Ohúrila aj najväčšiu rivalku Shiffrinovú: Kráľovná Vlhová sa po triumfe dočkala veľkého uznania!

Mikaela Shiffrinová gratuluje Petre Vlhovej po slalome v Záhrebe
Mikaela Shiffrinová gratuluje Petre Vlhovej po slalome v Záhrebe

ZÁHREB - Prvý ženský slalom Svetového pohára v novom roku 2020 má slovenskú víťazku. Petra Vlhová v chorvátskom Záhrebe triumfovala v súčte oboch kôl s veľkým náskokom 1,31 sekundy pred svojou veľkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila s odstupom priepastných 3,49 s na slovenskú víťazku Rakúšanka Katharina Liensbergerová.

"S číslom jeden je to vždy výhoda neporušenej trate a to som v prvom kole využila. Pomohlo mi, že som mala vyše sekundový náskok pred druhým kolom. Zostala som v pokoji, lebo som vedela, že mám ten veľký náskok. Či to boli najlepšie jazdy v mojom živote? Neviem, či najlepšie, ale jedny z najlepších áno. Som šťastná. V Killingtone to bol veľký rozdiel medzi Mikaelou a mnou, ale odvtedy sa to trochu posunulo. Ak dokážem zajazdiť dobre v oboch kolách, môžem jej konkurovať. Dúfam, že o slalomovom titule v tejto sezóne Svetového pohára ešte nie je rozhodnuté. Urobím všetko v zostávajúcich piatich slalomoch, aby som to Mikaele ešte sťažila," uviedla po pretekoch na tlačovke šťastná víťazka Petra Vlhová. 

Krásnych slov sa dočkala od svojej najväčšej súperky Mikaely Shiffrinovej, ktorú po roku zosadila zo slalomového trónu: "Petra dnes odviedla výbornú robotu v oboch kolách. Lepšie sa prispôsobila tejto trati ako ja. Ak by som neurobila chybu v prvom kole, priblížila by som sa k nej, ale ona bola dnes lepšia v oboch jazdách. Pád na nedávnom tréningu a jeho prípadné následky som počas pretekov nepociťovala, určite to neovplyvnilo výsledok. Dnes som potrebovala na víťazstvo šťastie, ale Petra chybu neurobila. Predviedla vysoký stupeň lyžovania. Mala by som byť nahnevaná z toho, že som takto prehrala. Keď som však videla Petru v druhom kole, videla som, že dnes vyhrala zaslúžene. Páčilo sa mi ako lyžovala. Myslím si, že boj o slalomový titul vo Svetovom pohári bude v tejto sezóne ešte tvrdý. Mám náskok, ale ešte nič nie je rozhodnuté."

"Lyžovať dobre na kopci Sljeme nad Záhrebom si vyžaduje veľké úsilie a jazdu na limite, je to veľmi ťažký slalom vo výbornej atmosfére. Rada sa sem vraciam. Som veľmi šťastná, ale zároveň musím povedať, že Petra a Mikaela sú momentálne v takej fazóne, že sa len veľmi ťažko dajú zdolať. Netvrdím, že sú neporaziteľné, ale dnes na tomto kopci dominovali pred ostatnými," zhodnotila preteky tretia Katharina Liensbergerová. 

Petra Vlhová v Záhrebe dovŕšila tridsiatku pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára v kariére. Doteraz nazbierala 11 víťazstiev, jedenásť druhých a osem tretí miest. Rovnako dosiahla šieste víťazstvo v slalome a celkovo dvadsiate pódium v najtočivejšej disciplíne. V Záhrebe bola 24-ročná Liptáčka predtým dvakrát druhá - v januári 2017 za krajankou Veronikou Velez Zuzulovou, o dva roky neskôr za Shiffrinovou. Petra Vlhová v sobotu dosiahla jedenáste víťazstvo v jedenástom dejisku Svetového pohára a stále platí, že nikde nevyhrala dvakrát.

Úspechom v Záhrebe sa Petra Vlhová posunula posunula v celkovom hodnotení Svetového pohára na druhé miesto pred Talianku Federicu Brignoneovú, náskok na Američanku Shiffrinovú znížila na 313 bodov. Medzi slalomárkami je tiež prvá Shiffrinová, Vlhová za ňou zaostáva o 120 bodov. Američanka Shiffrinová v tejto sezóne ovládla prvé tri slalom SP, vo štvrtom sa však musela skloniť pre Vlhovou.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Katharina Liensbergerová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Giovanni Auletta

DISKUSIA