VIDEO Slovinský El Fenomeno opäť na nezastavenie: Dallasu nepomohol ani Dončičov supervýkon

Luka DončičLuka Dončič Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Basketbalisti Dallasu podľahli v noci na nedeľu v NBA na svojej palubovke Charlotte 120:123 po predĺžení. Mavericks nepomohol ani ďalší skvelý výkon Luku Dončiča, ktorý k 39 bodom pridal 12 doskokov a 10 asistencií.

Domáci po prvom polčase zaostávali o 20 bodov, potom si však utvorili 12-bodový náskok. Ešte 19 sekúnd pred koncom zápasu viedli o dva body, no Terry Rozier poslal duel do predĺženia. V ňom sa viac darilo hosťom.

Los Angeles Clippers nepotešili svojich fanúšikov, vôbec prvýkrát v sezóne nestačili na súpera, ktorý sa nenachádza na priečkach zaisťujúcich play off. S mladým tímom Memphisu bez veľkých ambícií v tomto ročníku navyše kandidát na titul prehral vysoko 114:140 a vyslúžil si bučanie publika. "Nie sme skvelý tím. Naši dvaja hlavní hráči tu predchádzajúcu sezónu neboli. Máme jedného šampióna NBA, ktorý pred rokom vyhral ligu s úplne iným mužstvom. Musíme to pochopiť a zobudiť sa. Sme tím, ktorý musí prísť na to, ako víťaziť," povedal najlepší strelec Clippers s 28 bodmi Montrezl Harrell podľa ESPN.

Momentka zo zápasu Los Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

Druhý tím Západnej konferencie Denver prekvapujúco neuspel na palubovke zraneniami zdecimovaného Washingtonu. V drese domácich sa presadzovali menej známi hráči. Až štyria najlepší strelci prišli na ihrisko z lavičky, náhradníci nastrieľali až 92 bodov. Najviac dal Ish Smith, ktorý s 32 bodmi zaznamenal kariérne maximum, Troy Brown pridal k 25 bodom aj 14 doskokov, najviac v kariére. "To bolo trápne. Mysleli sme si, že sa iba ukážeme na palubovke a vyhráme, pretože ich stabilní hráči zo základu tu neboli. Pekne nám nakopali zadky," zhodnotil duel tréner Denveru Mike Malone.

Udalosťou večera bol aj príchod trénera Gregga Popovicha a jeho San Antonia do Milwaukee, ktoré vedie jeho dlhoročný asistent Mike Budenholzer. Spurs bojovali, no na najlepšie družstvo súťaže nestačili 118:127. Texasania veľmi dobre bránili v prvom polčase najlepšieho hráča NBA základnej časti minulého ročníka Giannisa Antetokunmpa, no v tretej štvrtine prepol grécky zakončovateľ na vyšší level a strelil 19 zo svojich 32 bodov.

New Orleans vyhralo o dva body v Sacramente, strelou 1,1 sekundy pred koncom o tom rozhodol J. J. Redick. Štyridsaťdvaročný veterán Vince Carter sa stal prvým hráčom v histórii NBA, ktorý nastúpil v štyroch dekádach. Oslávil to jedným úspešným trojkovým pokusom a víťazstvom Atlanty nad Indianou.