VIDEO Pohárové Merseyside derby rozhodol výstavný gól, Chelsea v špeciálnych dresoch nezaváhala

Curtis Jones a Yerry MinaCurtis Jones a Yerry Mina Zdroj: SITA/AP - Jon Super

LIVERPOOL - FC Liverpool zvíťazil v nedeľnom stretnutí 3. kola anglického FA Cup-u nad Evertonom 1:0. Tréner domáceho tímu Jürgen Klopp nechal v mestskom derby odpočívať väčšinu stabilných členov základnej jedenástky. O triumfe "The Reds" rozhodol v 71. minúte Curtis Jones, ktorý strelou z hranice šestnástky s pomocou brvna dostal loptu za chrbát brankára Jordana Pickforda.

Rozhodnutie prepásol Tottenham, ktorý remizoval na Riverside Stadium s domácim FC Middlesbrough 1:1. Od 50. minúty viedli "Boro" 1:0, opakovaný zápas zabezpečil zverencom portugalského trénera Josého Mourinha v 61. minúte Lucas Moura.

V súťaži pokračuje londýnska Chelsea, ktorá zdolala druholigový Nottingham Forest 2:0. "Blues" vybehli do zápasu v špeciálnych dresoch, ktorými si pripomenuli víťazstvo v FA Cup-e pred päťdesiatimi rokmi.

Hráči Crystal Palace nenašli recept na Derby County a po prehre 0:1 prišli o možnosť zabojovať o trofej.

Viac o téme: Carlo Ancelotti FC Everton FC Chelsea Londýn Jurgen Klopp Liverpool FC