Jaroš s Černákom svedkami kuriózneho momentu: VIDEO futbalového gólu z NHL!

Colin White a Jan Rutta Colin White a Jan Rutta Zdroj: profimedia.sk

OTTAWA - Hokejisti Ottawy prehrali v noci na nedeľu v NHL s Tampou Bay 3:5. Domácim Senators nepomohla ani asistencia slovenského obrancu Christiána Jaroša, ktorý prihral v úvode druhej tretiny v oslabení Chrisovi Tierneymu na otvárací gól zápasu. Diváci boli ale svedkami mimoriadne kuriózneho momentu, ktorý sa v hokeji len tak nevidí.

Senators mali zápas dobre rozohraný, po dvoch tretinách viedli 3:2 a v závere siahali aspoň po bode, ale nerozhodný stav zlomil 90 sekúnd pred koncom Tyler Johnson. Ottawa pár sekúnd po jeho zásahu vyrovnala na 4:4, ale kuriózny gól Colina Whitea hlavou rozhodcovia neuznali. "Bola to spontánna reakcia. Puk vyletel vysoko do vzduchu, nevedel som v tej rýchlosti, či platí gól hlavou, tak som to skúsil. Škoda, ale také sú pravidlá, nemôžem sa sťažovať a do budúcna už viem, že to neplatí," povedal White zámorským médiám.

"Už som pred niekoľkými rokmi videl, že rovnakú vec urobil Shaw, a preto som vedel, že gól nebude platiť. Osobne si ale myslím, že je to pekný gól. Niečo také moc často nevidíte," povedal autor víťaznej trefy Johnson. Šieste víťazstvo "bleskov" za sebou potvrdil do prázdnej bránky Alex Killorn.

Jaroš celkovo strávil na ľade vyše 12 minút a na konte mal mínusový bod. Jaroš odohral v tejto sezóne dosiaľ päť duelov v profilige s bilanciou 0+2. V drese Tampy sa zas ukázal v dobrom svetle Jarošov bratranec Erik Černák, ktorý odohral takmer dvadsať minút. Hoci inkasoval dvojminútový trest, v konečnom zúčtovaní dosiahol tri plusové body, tri zblokované strely a rovnako tri hity.

Viac o téme: Ottawa Senators Tampa Bay Lightning Colin White
  • Zdroj: TASR, ČTK, športky