Rozpadajúci sa český futbalový majster? Okrem Slováka na odchode zo Slavie aj dve dlhoročné opory!

Jakub Hromada a Jindřich Trpišovský
Jakub Hromada a Jindřich Trpišovský

PRAHA - Futbalistov pražskej Slavie by mohli opustiť dve dlhoročné opory, útočník a kapitán Milan Škoda a stredopoliar Josef Hušbauer. Okrem nich je na odchode z tímu českého majstra aj slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý bude na jar hosťovať v Liberci.

Obidve dlhoročné opory Slavie rokujú o novom angažmáne v zahraničí a necestujú na sústredenie do Španielska. Líder českej ligy o tom informoval na svojich webových stránkach.

Škoda prišiel do Slavie v januári 2012 z Bohemians 1905 a stal sa jednou z hlavných tvárí červenobielych. V najvyššej súťaži dal tridsaťtriročný útočník za tím z Edenu 77 ligových gólov a je najlepším novodobým strelcom klubu. So Slaviou dvakrát získal ligový titul a na jeseň si pripísal tiež štart v skupine Ligy majstrov. Inak ale väčšinu jesennej časti príliš nenastupoval a viac hrať začal až tesne pred zimnou pauzou, kedy sa strelecky presadil v troch zápasoch najvyššej súťaže po sebe. Zmluva v Edene mu vyprší v lete.

Hušbauer prišiel do Slavie pred štyrmi rokmi od rivala zo Sparty. Aj on získal s červenobielymi dva ligové tituly. Dvadsaťdeväťročný stredopoliar odohral za tím z Edenu 122 ligových zápasov, v ktorých si pripísal 22 gólov a 33 asistencií. V európskych pohároch vrátane kvalifikácií nastúpil za Slaviu na 25 stretnutí s bilanciou štyroch gólov a dvoch asistencií. Rovnako ako Škoda má v Edene zmluvu do konca sezóny.

"Chlapci dostávajú pre nich zaujímavé ponuky zo zahraničia, sú to pre nich veľmi zaujímavé destinácie. Tým, že nás na jar čaká len 15 zápasov, dostali od klubu súhlas o ponukách rokovať. Bola by to pre nich taká nová výzva. Nechceme im v tom brániť, nechávame to vyložene na nich," povedal slávistický tréner Jindřich Trpišovský. "Bohužiaľ sa to takto zle načasovalo, pretože sa to objavilo v poslednej chvíli. Namiesto toho, aby to riešili po telefóne zo zahraničia, nechávame ich radšej tu. Uvidíme, ako to dopadne. Ak to nedopadne, doletia za nami," dodal.

Na sústredenie okrem Škodu s Hušbauerom neodcestuje ani stredopoliar Jakub Hromada, ktorý bude na jar hosťovať v Liberci. Z jesenného kádra skončil Jakub Hora, na ktorého klub neuplatnil opciu po hosťovaní z Teplíc.

"Keby sme pokračovali vo viacerých súťažiach, Kuba Hora by tu zostal. Musím povedať, že skvele splnil úlohu, ktorú mal. Skvele trénoval a zapadol do tímu. Bohužiaľ na jeho postoch hráči neboli zranení alebo nemali karty. Prišiel ako hráč, ktorý bude pripravený, keby sa niečo stalo. Na jeho smolu to neprišlo. Tým, že zápasov je málo a má zaujímavú ponuku do zahraničia, sme sa dohovorili, že pre neho bude lepšie tam odísť," povedal Trpišovský.

S tímom naopak odcestoval stredopoliar Patrik Hellebrand, prvá zimná posila Pražanov zo Slovácka. Nováčikom v kádri je aj libérijský stredopoliar Oscar Dorley, ktorý do Slavie prestúpil už v lete, jeseň ale ešte odohral v Liberci. Po hosťovaní v Jablonci sa vrátil ďalší záložník Jan Sýkora. "Jablonec o neho prejavuje záujem a tiež je to jeden z hráčov, o ktorom rokujú zahraničné kluby. Skoro rok tu nebol, zatiaľ sa pripojil k nám a bude s nami trénovať. Uvidíme, kam budú jeho kroky smerovať," povedal Trpišovský.

Do prípravy s A-tímom Slavie sa zapojilo aj päť talentov z mládežníckej akadémie - Joao Felipe, Daniel Kosek, Jakub Křišťan, Daniel Langhamer a Ján Sirotník. Mužstvo by mali v Španielsku doplniť dvaja mladí hráči a dvaja tréneri z Bahrajnu v rámci spolupráce s tamojšou asociáciou. Líder českej ligy bude na sústredení v španielskej Marbelle do 16. januára.


Tagy: SK Slavia Praha Jakub Hromada Jindřich Trpišovský Milan Škoda Josef Hušbauer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA