VIDEO Magický hokejový obrat z nádherných snov: Trojgólový masaker v závere, stačilo 168 sekúnd!

Lars Eller sa raduje so spoluhráčom Johnom Carlsonom
 po víťaznom zásahuLars Eller sa raduje so spoluhráčom Johnom Carlsonom po víťaznom zásahu Zdroj: SITA/AP - Nick Wass

WASHINGTON - V úvodnom zápase nedeľného programu hokejovej NHL sa diali vo Washingtone nevídané veci. Domáci líder súťaže prehrával proti San Jose Sharks 0:1, 1:3 i 2:4, napokon odchádzal po poslednom hvizde s plným počtom dvoch bodov.

Stretnutie malo nielen príbeh perfektného obratu, ale aj hetrik za 10 minút. Postaral sa oň Evander Kane, krídelník celku z Kalifornie. Najskôr v presilovke potrestal vylúčenie Richarda Pánika. O minútu kontroval center produktívnej štvrtej formácie domácich Nic Dowd a vyrovnal. Sharks sa zásluhou Kanea presadili ešte dvakrát a vyhrávali 3:1.

Keď v čase 59:00 Washington neustrážil Logana Couturea a ten zakončil do prázdnej brány, zdalo sa, že bodový zisk bude rozdelený pomerom 0:2. Lenže opak bol pravdou. Na kocke svietilo 59:13 a produktívny český útočník Jakub Vrána znížil. Ešte väčší šok prišiel 15 sekúnd pred koncom. Ruský palicový kúzelník Jevgenij Kuznecov prihral spoza brány T.J. Oshiemu a po jeho pohotovej strele bolo vyrovnané.

Alex Ovečkin Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Fantastické predĺženie ponúklo niekoľko šancí, tú rozhodujúcu akciu založil brankár Holtby. Cez Johna Carlsona sa dostal puk k Larsovi Ellerovi a dánsky center tretieho útoku Capitals zakončil presne a účinne. Washington vládne so ziskom 63 bodov celej NHL. Zo 43 zápasov odchádzali Capitals ako víťazi až 29-krát. San Jose sa trápi a na druhú divokú kartu, teda poslednú postupovú priečku stráca šesť bodov.

"Toto je dôvod, prečo vedú ligu. Vždy nájdu cestu k víťazstvu. Hoci som sklamaný z výsledku, som spokojný ako vyzerala naša hra pri rovnovážnom stave," povedal po zápase tréner San Jose Bob Boughner. S málo vídaným rozuzlením duelu sa musel zmieriť aj Kane, ktorý zaznamenal tretí hetrik v drese San Jose. "Boli sme lepší väčšinu zápasu. Musíme si z tohto duelu vziať iba to pozitívne," povedal. Spokojnosť cítil tréner Capitals Todd Reirden. "V týchto hráčov veríme. Nevytvárajú na seba zbytočne tlak, v každej nepriaznivej situácii sú dychtiví vyrovnať," povedal.

Logan Couture v boji Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

Mdlý výkon Caroliny náležite potrestaný

Tampa Bay zvíťazila na ľade Caroliny 3:1. Slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning odohral vyše 16 minút a zapísal si dve trestné minúty. Tampa zvíťazila už v siedmom zápase za sebou. Brankár Andrej Vasilevskij nastúpil proti "hurikánom" siedmykrát v kariére a opäť odchádzal z ľadu s úspechom.

"Podarilo sa nám udržať súpera na dištanc a to i napriek jeho častým pokusom o zakončenie. Rýchly gól bol pre nás benefitom," povedal tréner Tampy Bay Jon Cooper. "Neboli sme pripravení na zápas. Mám pocit, že sme dve tretiny snáď neurobili nič. Po takom výkone nemôžeme uspieť. Bol to z našej strany plytký výkon," povedal podľa oficiálnej stránky NHL kouč Caroliny Rod Brind'Amour.

Nikita Kučerov, líder Bolts, Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Gerry Broome

Florida Panthers po výhre 4:1 na ľade Pittsburghu ukončila osemzápasovú šnúru neúspechov. Chicago otočilo doma duel proti Detroitu z 0:2 na 4:2. Druhý gól domácich dal Dylan Sikura, pre ktorého to bol premiérový gól v súťaži.

WASHINGTON CAPITALS - SAN JOSE SHARKS 5:4 PP (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0)
28. Dowd (Leipsic, Kempný), 39. Vrána (Oshie), 60. Vrána (Eller, Gudas), 60. Oshie (Kuznecov, Bäckstrom), 63. Eller (Carlson, Holtby) - 27. Kane (Thornton, Meier), 31. Kane (Couture, M. Karlsson), 37. Kane (E. Karlsson, Meier), 60. Couture (Hertl, Burns)

CAROLINA HURRICANES - TAMPA BAY LIGHTNING 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Góly: 52. Svečnikov (Slavin, Pesce) - 3. Stephens (Verhaeghe, Kučerov), 5. Stamkos, 26. Point (Kučerov, Stamkos). Brankári: Mrázek - Vasilevskij, strely na bránku: 29:26, 18.015 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - FLORIDA PANTHERS 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 4. McCann (Simon, Marino) - 3. Vatrano (Hoffman), 11. Connolly (Trocheck, Matheson), 49. Hoffman (Vatrano, Stillmann), 58. Dadonov (Huberdeau). Brankári: Jarry - Driedger, strely na bránku: 32:35, 18.564 divákov.

MINNESOTA WILD - CALGARY FLAMES 4:5 pp a sn (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Fiala (Suter, Parise), 11. Foligno (J. Eriksson), 20. Foligno (Dumba, Kunin), 43 Greenway (Spurgeon, Suter) - 10. Lucic (R. Andersson, Bäcklund), 16. Hamonic (Bäcklund, Gaudreau), 42. Stone (Brodie, Ryan), 45. Giordano (Gaudreau, Lindholm), rozhodujúci sam. nájazd Dube. Brankári: Stallock - Rittich, strely na bránku: 34:37, 17.204 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - DETROIT RED WINGS 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Góly: 36. Strome (DeBrincat), 36. Sikora (Gustafsson, P. Kane), 49. Boqvist (Keith, Toews), 60. Kubalík (Z. Smith) - 4. Zadina (Larkin, Hronek), 17. Glendening (Nemeth, Helm). Brankári: Crawford - Howard, strely na bránku: 27:21, 21.493 divákov.

ANAHEIM DUCKS - NASHVILLE PREDATORS 5:4 pp a sn (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Henrique (Sprong, Getzlaf), 33. Fowler (Getzlaf, Gudbranson), 35. Sprong (Fowler, Henrique), 38. Henrique (Steel, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Getzlaf - 20. Watson (Blackwell, Trenin), 33. C. Smith (Turris, Ekholm), 45. C. Smith (Bonino, Grimaldi), 47. Grimaldi (Josi, Bonino). Brankári: Gibson - Saros, strely na bránku: 47:26, 15.858 divákov.

Viac o téme: Washington Capitals Florida Panthers Detroit Red Wings John Carlson Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning San Jose Sharks Chicago Blackhawks Carolina Hurricanes Erik Černák Jakub Vrána Lars Eller Dylan Sikura Rod Brind'Amour John Cooper
  • Zdroj: športky, TASR