Kentoš zažije premiéru pri dvadsaťjednotke: V Turecku má s tímom jasné plány

Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš
Nový tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš

BRATISLAVA - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov rovnako ako vlani využije januárový neasociačný termín na tréningový kemp v Turecku. Nový tréner Jaroslav Kentoš si vyskúša zverencov v rámci dvoch prípravných duelov v Beleku. V stredu 8. januára nastúpia "sokolíci" proti tureckému druholigovému klubu Istanbulspor a v pondelok 13. januára si zmerajú sily s dánskymi rovesníkmi.

Niekdajší žilinský lodivod, ktorý nahradil na lavičke Adriána Guľu, nominoval na prvú reprezentačnú akciu roka výlučne hráčov z domácich súťaží. "Širšiu nomináciu urobil ešte Adrián Guľa, potom sme v nej s asistentom Tiborom Goljanom urobili pár zmien. Nebolo jednoduché urobiť výber na tento kemp. Budeme sa venovať systémovým veciam. Budeme chcieť nadviazať na to, čo majú hráči vybudované. Vzhľadom na to, že v marci v Gruzínsku budeme mať niektorých hráčov vykartovaných, budeme testovať nové alternatívy," uviedol Kentoš pre futbalsfz.sk.

Ponuka trénovať slovenskú "dvadsaťjednotku" prišla pre rodáka z Vranova nad Topľou z ničoho nič. Guľa mal pri tíme stabilnú pozíciu, ale rozhodovať sa pre klubový angažmán v českej Viktorii Plzeň. Slovenský futbalový zväz následne oslovil Kentoša a ten sa presunul z MŠK Žilina k reprezentácii. "Je to príjemný pocit. Verím, že bude aj úspešný. Rozhodovanie bolo veľmi rýchle. Keď som si dal všetko pre a proti, vyšlo to na reprezentáciu. Realizačný tím sme poskladali pre kemp v Turecku. Až na zápasy v marci budem mať realizačný tím, s ktorým budem dlhodobejšie spolupracovať," prezradil Kentoš, ktorý si za svojho asistenta vybral Tibora Goljana. S ním spolupracuje už štyri a pol roka.

Nový kouč neprichádza k tímu v jednoduchej situácii. Slováci sú po štyroch zápasoch v 2. kvalifikačnej skupine bojov o ME 2021 až na 4. pozícii a v konkurencii Švajčiarov s Francúzmi budú mať mimoriadne ťažkú úlohu postúpiť na kontinentálny šampionát. "Nerád kalkulujem a nemám ani veľké reči. Budem rád, ak sa budeme koncentrovať na najbližší zápas. Niektoré kvalifikačné zápasy som videl aj naživo a niektoré v televízii. Môže nás mrzieť strata bodov v Azerbajdžane," dodal Kentoš.


Tagy: Slovensko Jaroslav Kentoš

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA