Zlý muž českého futbalu sa dočkal: Exreprezentant Řepka po vyše siedmich mesiacoch opustil väzenie

Tomáš ŘepkaTomáš Řepka Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Bývalý český futbalový reprezentant Tomáš Řepka dnes popoludní opustil borskú väznicu v Plzni. Vo väzení strávil 226 dní, viac než tretinu trestu za spreneveru luxusného vozidla, internetové útoky na jeho druhú exmanželku a marenie úradného rozhodnutia. O podmienečnom prepustení dnes v neverejnom konaní rozhodol Krajský súd v Plzni a do väznice zaslal príslušný príkaz.

Řepka z borskej väznice vyšiel okolo 14:10. Predo dvermi na neho čakala jeho priateľka Kateřina Kristelová, objala sa s ním a odišli spolu v červenom aute. S novinármi nehovorili. Řepkove prepustenie sa dnes možno pretiahlo kvôli tomu, že pracoval mimo väznice v pekárni v Kaznějove na Plzeňsku.

Plzeňský krajský súd pri rozhodnutí o prepustení Řepku uložil skúšobnú dobu na tri roky, dohľad probačného úradníka a povinnosť, aby v rámci svojich možností uhradil v skúšobnej dobe spôsobenú škodu 430 tisíc českých korún. "Boli splnené všetky zákonné podmienky pre vydanie daného rozhodnutia," uviedla k verdiktu hovorkyňa krajského súdu Lucie Jíchová. Konkrétnejšie sa k odôvodneniu rozhodnutia súdu nevyjadrila.

Štyridsaťšesťročného Řepku vlani poslali súdy do väzenia na dva a pol roka. Od 30 mesiacov väzenia sa mu odpočítalo 293 dní za 293 odpracovaných hodín verejnoprospešných prác. Do väzenia v Prahe-Ruzyni nastúpil Řepka vlani 27. mája, do borskej väznice v Plzni ho Väzenská služba previezla v júni.

Tomáš Řepka Galéria fotiek (3) Zdroj: profimedia.sk

O podmienečné prepustenie požiadal Řepka už vlani na jeseň, Okresný súd ho ale 11. novembra z väzenia nepustil, pretože väzeň podľa vtedajšieho verdiktu nesplnil niekoľko zákonných podmienok. Okrem iného súd nepresvedčil, že sa polepšil. Žiadosť o predčasné prepustenie navyše podal pred uplynutím tretiny trestu. Podľa zákona väzeň môže požiadať o podmienečné prepustenie až po vykonaní tretiny trestu.

Tretinu trestu si Řepka odpykal 15. decembra. Krajský súd teraz rozhodoval o jeho sťažnosti proti novembrovému verdiktu. Řepku podporila väznica, kde si ešte pred konaním prvého súdu vyslúžil za správanie jednu disciplinárnu odmenu.

Bývalý český reprezentačný obranca zarobil futbalom podľa svojej biografie zhruba 400 miliónov českých korún hrubého, predovšetkým vďaka deväťročnému angažmánu v zahraničí. V českej lige hral za Ostravu, Spartu a České Budějovice, s profesionálnym futbalom skončil v roku 2012.

Tomáš Řepka Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA

Viac o téme: Tomáš Řepka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články