Guľa sa vyjadril na adresu predchodcu Vrbu: Tieto dve veci chce na hre Plzne vylepšiť!

Adrián GuľaAdrián Guľa Zdroj: YouTube/FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Nový tréner plzenských futbalistov Adrián Guľa vyzdvihol svojho predchodcu Pavla Vrbu, ktorý má jeho obrovský rešpekt nielen za to, čo vo Viktórii dokázal. Slovenský kouč chce na Vrbu v určitých veciach nadviazať a západočeský tím ešte vylepšiť.

"Chceme stavať na dobrých princípoch, ktoré mužstvo jednoznačne malo. Tréner tu určite nechal jasné a silné dedičstvo. Má môj obrovský rešpekt," povedal Guľa na tlačovej konferencii. "Môj rešpekt mal nielen v čase, keď dosahoval tie mega úspechy, ale už skôr, pretože som pod ním pracoval ako hráč (v Púchove). Bavili sme sa spolu o nejakej trénerskej etike. Ale aj ľudsky mi je veľmi blízky, vždy bol otvorený a snažil sa mi pomôcť. Som rád, že sme sa mohli porozprávať," uviedol na adresu súčasného trénera bulharského Ludogorec Razgrad.

Do Plzne prišiel Guľa na konci minulého roka po angažmáne v slovenskom reprezentácii do 21 rokov. Na klubovej úrovni viedol Trenčín a Žilinu, s ktorou v sezóne 2016/17 získal majstrovský titul. "Rozhodol timing, veľkosť klubu, profi prístup ľudí, ktorí ma oslovili, nejaká vízia. Cítil som, že záujem je enormný a je pravý čas sa posunúť do tak veľkého klubu, ako je Plzeň. Verím, že to bude úspešná etapa," vyhlásil štyridsaťštyriročný kouč.

Adrián Guľa Galéria fotiek (3) Zdroj: YouTube/FC Viktoria Plzeň

Skôr o neho stála napríklad pražská Sparta. "Tie rokovania nebudem porovnávať, pretože som tu a som šťastný, že som trénerom Viktorie Plzeň. To, čo bolo v minulosti, bolo príjemné pre mňa ako pre trénera, keď sa o vás zaujímajú nejaké kluby nielen zo Slovenska, ale aj z Česka alebo iných zahraničných líg. Dávalo mi to ďalšiu motiváciu do práce," povedal Guľa.

Rád by na jar udržal druhé miesto v prvoligovej tabuľke a s Viktóriou získal MOL Cup. "Chceme urobiť maximum pre to, aby sme vyhrali pohár a v lige urobili také víťazstvo, ktoré poteší našich fanúšikov aj ľudí, ktorí sú oddaní klubu a robia pre neho maximum," uviedol bývalý hráč Jablonca či Opavy. "Kritérií úspechu je viac. Jedným z nich môže byť aj zlepšovanie hráčov. To úzko súvisí s tým, že zlepšujete mužstvo nielen z pohľadu výsledkov a tabuľky, ale aj z výkonnosti," dodal kouč.

Prezradil dve konkrétne veci, ktoré chce v plzenskej hre vylepšiť. "Snaha o to, aby sme trochu viac využívali krídelné priestory a rýchlejšie reagovali po strate lopty. To sú zatiaľ dva vstupy, ktoré chcem otvoriť. Ale najprv to chcem vysvetliť hráčom," konštatoval Guľa.

Adrián Guľa Galéria fotiek (3) Zdroj: YouTube/FC Viktoria Plzeň

Plzeň má podľa neho silný káder. "Hráči majú svoju kvalitu a skúsenosti, ale rozhodne sa tam budeme snažiť etablovať princípy hry, ktoré by nám mohli pomôcť v tom, aby sme boli víťazní a úspešní. Chcem, aby mužstvo malo svoju jasnú hernú tvár a vedelo, o aké princípy hry sa môže opierať," uviedol Guľa.

Na začiatku zimnej prípravy má k dispozícii aj množstvo navrátilcov z hosťovania ako Pavla Buchu, Milana Havla či Pavla Šulca. "Samozrejme dostanú šancu a priestor. Najprv vsadíme všetku energiu do hráčov, ktorí sú naši. Potom uvidíme, či budú potrebné nejaké vstupy z vonku," podotkol rodák z Novák.

"Rád pracujem s 20-členným tímom plus traja brankári. Ale teraz je špecifická situácia. Prichádzame v rozbehnutej sezóne do tímu a potrebujeme väčší počet hráčov. Nejaké zoštíhlenie kádra príde pred sústredením v Španielsku," dodal Guľa.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň Pavel Vrba Adrián Guľa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: YouTube/FC Viktoria Plzeň
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články