Nespokojný tréner hádzanárov vyzval hráčov, nech sa zamyslia: Takto sa v reprezentácii nebojuje!

Tréner Slovenska Peter KukučkaTréner Slovenska Peter Kukučka Zdroj: TASR/Jakub Kotian

WIENER NEUSTADT - Hádzanári Slovenska po sobotňajšej prehre s Rakúskom 27:32 neuspeli ani v druhom januárovom medzištátnom prípravnom zápase, keď v rakúskom Wiener Neustadte podľahli reprezentácii Sauskej Arábie tesne 25:26 (10:12), hoci väčšinu pondelkového duelu boli vo vedení a rozhodujúci gól inkasovali v poslednej minúte.

Slováci tentoraz v zostave bez L. Urbana a Konečného sa v úvode zápasu striedali vo vedení a v 24. min sa im ako prvým v stretnutí podarilo odpútať na rozdiel dvoch gólov (9:7). Hráči Saudskej Arábie vzápätí vyrovnali, ale záver I. polčasu patril tímu SR. Ten prišiel o dvojgólový náskok v úvode II. polčasu, keď súper v 37. min vyrovnal na 14:14. Kukučkovi zverenci potom opäť odskočili na dva góly, naposledy tak vyhrávali v 50. min 22:20. Saudská Arábia troma gólmi otočila vývoj skóre, v 57. min išla do vedenia 25:23. Slováci ešte vyrovnali, ale posledné slovo patrilo ich ázijskému protivníkovi (25:26).

Zverenci trénera Petra Kukučku sa budú môcť svojmu súperovi revanšovať v utorkovej odvete, ktorá sa bude hrať opäť vo Wiener Neustadte, tentoraz od 15.00 h. Pre Slovákov tu bude generálka pred turnajom I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte, ktorý ich čaká v závere týždňa v Luxemburgu.

Slovensko - Saudská Arábia 25:26 (12:10)

Zostava a góly SR: T. Paul, Žernovič - D. Kalafut, Slaninka 5, Š. Macháč, J. Briatka 3, Mišových, M. Straňovský 2, T. Urban 8/1, Potisk 2, Ľ. Ďuriš 1, Kancel, Kováčech, Hlinka 3, Rábek, Rečičár, Prokop, P. Hruščák 1
pok. hody: 1/1 - 4/2, vylúčení: 8 - 2, rozhodovali: Spittalerová a Foriszová (obe Rak.)

Peter Kukučka, tréner SR: "Absolútne nie som spokojný, takto sa v reprezentácii nebojuje. Niektorí hráči by sa mali nad sebou zamyslieť. Súper vyhral zaslúžene, viac dnes chcel vyhrať. Bolo to z našej strany rozpačité. Nemôžeme pomýšľať na víťazstvo, keď nepremeníme desať vyložených šancí. Koncentrácia v koncovke tam chýbala."

Viac o téme: Slovensko Saudská Arábia Peter Kukučka
  • Zdroj: TASR, SITA