VIDEO Tatar musí mať všetkého až po krk! Frustrujúca prehra pred vlastnými fanúšikmi

Sklamaní hráči Montrealu na lavičkeSklamaní hráči Montrealu na lavičke Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes

MONTREAL - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v zámorskej NHL pripísal na konto ďalšie dve asistencie, jeho Montreal ale prehral už šiesty zápas za sebou. V noci na utorok podľahol doma Winnipegu 2:3.

Oba góly Montrealu zaznamenal obranca Ben Chiarot. Pri jeho prvom presnom zásahu v druhej tretine prihral Tatar v útočnom pásme Sheovi Weberovi, ktorý nabil Chiarotovi na gólovú delovku, ktorou znížil na 1:2. V 52. minúte za stavu 1:3 slovenský útočník potiahol rýchly útok, pred modrou čiarou prenechal puk Chiarotovi, ktorý prudkou strelou spoza kruhu na vhadzovanie prekonal Connora Hellebuycka druhýkrát. Vyrovnať sa už Canadiens nepodarilo.

Frustrujúca prehra

Tatar odohral 17:56 min, mal aj plusový bod, jednu strelu na bránku a štyri "hity". V tejto sezóne nazbieral spolu už 37 bodov (16+21) v 43 dueloch. Debut za Canadiens absolvoval v prvom útoku s Tatarom Rus Iľja Kovaľčuk a mal asistenciu.

Iľja Kovaľčuk Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

"Je tu frustrujúca prehra, pretože Carey Price v bránke predviedol v druhej tretine niekoľko neuveriteľných zákrokov a dal nám šancu vyhrať. Niekoľko malých chýb nás však stálo lepší výsledok. Páčilo sa mi, ako sme bojovali v závere, ukazuje to, že toto mužstvo sa nikdy nevzdáva. Máme na čom stavať," komentoval zápas Kovaľčuk, ktorý po vykúpení zmluvy v Los Angeles sa začiatkom tohto týždňa dohodol s vedením Montrealu na zmluve do konca sezóny.

"Iľja vyzeral na ľade dobre. Je nadšený, že môže byť súčasťou tohto tímu, do zostavy prináša množstvo entuziazmu. Sme šťastní, že ho máme v mužstve," povedal Price na adresu ruského veterána.

Carey Price Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes/The Canadian Press

Nikolaj Ehlers sa v drese Winnipegu prezentoval gólom a asistenciou. "Myslím si, že oba tímy odohrali skvelý zápas, vzrušujúci pre divákov až do samého konca. Držali sme sa plánu, tvrdo bojovali a naše oslabenia fungovali výborne. Klobúk dolu pred chlapcami predo mnou," vyslovil sa pre nhl.com brankár Jets Hellebuyck, ktorý sa prezentoval 29 úspešnými zákrokmi.

Zase ten Connor McDavid...

Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom prehralo doma s Edmontonom 4:6, Connor McDavid sa za hostí blysol gólom a tromi asistenciami. Najmä jeho gól z 52. minúty stál za to. Kapitán Oilers prešiel cez domáceho obrancu Morgana Riellyho, pričom ukázal úžasnú akceleráciu a potom si vychutnal aj Michaela Hutchinsona v bránke Maple Leafs. McDavid bodoval v 10. zápase v rade, naopak "javorové listy" ukončili bodovú sériu, ktorá trvala desať stretnutí.

"Určite sa cítime výborne. Doposiaľ nikdy sme v tejto aréne nevyhrali, odkedy som súčasťou Oilers," poznamenal McDavid, ktorý si upevnil postavenie na čele tabuľky ligovej produktivity. Marinčin strávil na ľade viac ako 18 minút s jednou mínuskou a jednou strelou na bránku, päťkrát zblokoval strelu súpera.

Connor McDavid strieľa na Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Nathan Denette

Ruský brankár zabuchol dvere a vynuloval Colorado

Brankár Semjon Varlamov priviedol New York Islanders k triumfu nad Coloradom 1:0, keď zneškodnil všetkých 32 striel. V súboji proti svojmu bývalému tímu si tak pripísal druhé čisté konto v sezóne a 27. v kariére. "Samozrejme, tento zápas bol pre mňa špeciálny. Nebudem klamať - mal som skutočne zmiešané pocity. Snažil som sa však koncentrovať na môj výkon, odviesť si svoju prácu. Som rád, že sme zvíťazili," spokojne konštatoval ruský brankár, ktorý chytal za Colorado v rokoch 2011-2019.

O jediný gól zápasu sa postaral v 47. minúte Anders Lee. Spoľahlivý výkon podal aj český brankár Avalanche Pavel Francouz, ktorý pri svojom prvom štarte od 27. decembra vykryl 32 striel súpera.

Columbus triumfoval na ľade Los Angeles 4:2 a natiahol svoju bodovú šnúru na klziskách súperov na osem duelov. Kings prehrali druhý zápas po sebe a šiesty z uplynulých ôsmich. Blue Jackets potiahol za výhrou najmä spoľahlivý brankár Elvis Merzlikins s 35 úspešnými zákrokmi.

MONTREAL CANADIENS – WINNIPEG JETS 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly. 32. Chiarot (Weber, TATAR), 52. Chiarot (TATAR, Kovaľčuk) – 22. Morrissey (Ehlers, Wheeler), 25. Ehlers (Wheeler), 51. Copp. Brankári: Price - Hellebuyck, strely na bránku: 31:27, 20.882 divákov.

NEW YORK ISLANDERS – COLORADO AVALANCHE 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 47. Lee (Toews, Dal Colle). Brankári: Varlamov - Francouz, strely na bránku: 33:32, 13.241 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS – EDMONTON OILERS 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)
Góly: 23. Spezza (Engvall, Kapanen), 37. Gauthier (Marchment, Brooks), 40. Engvall (Holl, Kapanen), 54. Matthews (Barrie, Marner) – 8. Klefbom (Larsson, McDavid), 21. Nurse (McDavid, Bear), 22. Yamamoto (Jones, Draisaitl), 34. Chiasson (Nygard, K. Russell), 47. Draisaitl (Chiasson, McDavid), 52. McDavid (Nugent-Hopkins). Brankári: Andersen (22. Hutchinson) - Smith, strely na bránku: 36:35, 19.507 divákov.

LOS ANGELES KINGS – COLUMBUS BLUE JACKETS 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 2. Iafallo (Walker, Kopitar), 52. Walker (Clifford, Doughty) – 27. Gerbe (Nyquist, Dubois), 31. Harrington (Milano, Foligno), 45. Stenlund (Wennberg, Werenski), 59. Nyquist (Dubois). Brankári: Quick - Merzlikins, strely na bránku: 33:24, 14.964 divákov.

Viac o téme: Martin Marinčin Iľja Kovaľčuk New York Islanders Tomáš Tatar Winnipeg Jets Montreal Canadiens Colorado Avalanche Los Angeles Kings Columbus Blue Jackets Semjon Varlamov Connor McDavid Nikolaj Ehlers Ben Chiarot Toronto Maple Leafs Edmonton Oilers