VIDEO Šťastné správy pre Barcelonu: Stratený syn si želá návrat, stačí vysoliť 30 miliónov

Dani Olmo
Dani Olmo

BARCELONA - Za svojím chrbtom zanechal vynikajúci rok v Diname Záhreb, pričom sa ukázal v Lige majstrov. Klub z hlavného mesta Chorvátska sa síce neprebojoval do jarnej fázy európskych pohárových súťaží (môže za to najmä spackaný domáci duel so Šachtarom Doneck, v 89. minúte viedlo Dinamo 3:1, nakoniec remizovalo 3:3), ale za vystúpenia sa nemusí hanbiť. To isté platí aj o Danim Olmovi, niekdajšom členovi slávnej akadémie La Masia v Barcelone.

Reprezentant Španielska do 21 rokov sníva o návrate do Barcelony, odkiaľ odišiel v roku 2014 do Dinama Záhreb. V chorvátskom klube predvádzal posledné mesiace vynikajúce výkony, patril k tomu absolútne najlepšiemu, čo domáca liga ponúka. Teraz však cíti, že sa potrebuje posunúť v kariére vyššie. Sám priznal, že jeho talent prerástol chorvátsky futbal. 

Olmo strávil v Barcelone sedem rokov a slávny klub z Katalánska už jedná o jeho návrate späť. To je jasný znak, že predstavitelia Blaugranas si ho poctivo oskenovali a chcú staviť na budúcnosť. Predstavenia v drese GNK Dinamo mu zabezpečili aj štart za prvé mužstvo Španielska v kvalifikačnom dueli s Maltou. 

"Som šťastný, že zo špekulácií sa stala konkrétna ponuka a Barca uvažuje o tom, že ma privedie späť. V La Masii som strávil šesť rokov a naučili ma životným hodnotám. Mojím cieľom je ísť na európsky šampionát a to bude pre mňa ťažké, ak budem hrať iba v malej súťaži, akou je tá v Chorvátsku. Chcem urobiť krok vpred, nielen ísť na majstrovstvá európy, ale taktiež sa zlepšovať," povedal Olmo. 

Jesenná časť spôsobila v Diname Záhreb jednak ošiaľ celého mesta, no tiež výrazne zvýšila cenovky niekoľkým hráčom. Čosi naznačila už septembrová kvalifikácia v Trnave, kde Chorváti demonštrovali, prečo sú vicemajstrami sveta a Slovensko si pri prehre 0:4 ani neškrtlo. Bruno Petkovič, práve útočník Dinama Záhreb, strelil dva góly. 

Okrem Petkoviča a Olma si zvýšili cenovky ďalší členovia kádra. Brankár Dominik Livakovič či ofenzívny stredopoliar Mislav Oršič, ten sa v prvom zápase LM (4:0 proti Atalante) prezentoval hetrikom a Štadión Maksimir postavil na nohy. I keď Olmo baží po prestupe do rodnej krajiny, tak zároveň upozorňuje, že klub ho neumiestnil na listinu prestupov. 

"Nie je to tak, že by ma klub chcel predať. Som pripravený urobiť krok vpred. Ako hovorí aj môj súčasný klub, Chorvátsko sa stalo pre mňa malé. Ak sa kluby dohodnúť, bude lepšie odísť teraz, čo najskôr, ako to bude možné." 

Olmo sa nachádza pod drobnohľadom Barcelony, avšak tá nie je jediná, ktorá by ho rada ulovila. O služby 21-ročného talentu sa usilujú aj v Monchengladbachu, lenže Olmo túži po návrate do Katalánska. Treba však podotknúť, že o tom môže rozhodnúť aj Dinamo, pretože ide o to, aby z prestupu získali čo najviac peňazí. 

Manažér Barcelony Ernesto Valverde odhalil, že Daniho Olma obdivuje. "Je to hráč, ktorý tu už bol. Je to dobrý futbalista, ale je s iným tímom a ja nehovorím o špekuláciách. Musíme byť opatrní."

Prestúpi Olmo do konca januára? Dinamo Záhreb podľa viacerých zdrojov žiada aspoň 30 miliónov eur. To by pre Barcelonu samo osebe nemalo byť problematické. Usúdia, že Olmo je hráč hoden takej sumy? Dozvieme sa možno už o pár dní či týždňov. 


Tagy: FC Barcelona Dinamo Záhreb Dani Olmo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Alessio Tarpini; Video: YouTube/Brazil Scout

DISKUSIA