VIDEO Serena sa tam už nikdy nechcela objaviť: Čas všetko lieči, súperku takmer zničila

Serena Williamsová na turnaji WTA v AucklandeSerena Williamsová na turnaji WTA v Aucklande Zdroj: SITA/AP/Photosport/Chris Symes

AUCKLAND - Americká tenistka Serena Williamsová porazila v prvom zápase dvojhry po štyroch mesiacoch bez ostrého zápasu taliansku hráčku Camilu Giorgiovú 6:3, 6:2. Išlo o duel 1. kola turnaja WTA v novozélandskom Aucklande. 23-násobná víťazka turnajov Big Four hrala naposledy na minuloročnom US Open, kde začiatkom septembra podľahla vo finále Kanaďanke Biance Andreescuovej.

38-ročná Williamsová mala zápas pod kontrolou a bez problémov potvrdila na novozélandskej pôde pozíciu najvyššie nasadenej hráčky. O desať rokov mladšej Talianke, ktorá sa dostala do hlavnej súťaže ako "lucky loser" z kvalifikácie, napálila osem es a vyhrala za 68 minút.

Williamsová si tentokrát poradila i s nepríjemným vetrom, ktorý jej tento turnaj znechutil pri predošlom štarte v roku 2017. Vtedy nečakane vypadla v 2. kole s krajankou Madison Brengleovou. Kvôli poveternostným podmienkam označila Auckland za najhoršie miesto, na ktorom kedy hrala a tvrdila, že už sa tam nikdy nevráti.

Serena Williamsová na turnaji Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Photosport/Chris Symes

Pri spomienke na vtedajšie výroky sa Williamsová iba smiala a pripísala ich ranej fáze tehotenstva. "Teraz mi to príde úplne neskutočné a bláznivé. Spomínam si, ako som sa cítila veľmi zle. Bol to prvý trimester tehotenstva," uviedla Williamsová, ktorá navzdory nevydarenej príprave v Aucklande vyhrala následne Australian Open a potom na rok prerušila kariéru kvôli tehotenstvu a pôrodu dcéry Alexis Olympie.

Svoj debut v aucklandskej dvojhre zvládla i deblová partnerka Williamsovej, Dánka Caroline Wozniacka. Dvojnásobná finalistka turnaja, ktorá po Australian Open ukončí kariéru, v prvom kole deklasovala domácu hráčku Paige Houriganovú 6:1, 6:0.

Viac o téme: Serena Williamsová Camila Giorgiová WTA Auckland