Fanúšikovia sa môžu tešiť na nové dresy: Liverpool podpísal zmluvu so športovým gigantom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LIVERPOOL - Anglický futbalový klub Liverpool FC podpísal dlhodobý kontrakt s americkým výrobcom športových potrieb Nike. Spoločnosť bude od 1. júna oficiálnym dodávateľom dresov pre aktuálneho lídra Premier League.

BBC informovalo, že Liverpool zinkasuje každý rok garantovaných 35 miliónov eur. Kontrakt, ktorý by mal byť platný päť rokov, obsahuje aj rôzne bonusy, ktoré "The Reds" vynesú ďalšie financie. Napríklad pri zisku titulu v domácej ligovej súťaži alebo v Lige majstrov. Financial Times píše, že o maximálnej sume vo výške dokonca 82 miliónov eur, čím by sa Liverpool dostal do doteraz nevídanej dimenzie v Anglicku. Na svete len Real Madrid a FC Barcelona dostávajú viac financií pri obchodoch s dodávateľmi výstroja.

Spolupráca FC Liverpool s Nike ponúka aj ďalší zaujímavý detail. Klub má garantovaný 20-percentný podiel z predaja suvenírov. "Náš kultový dres je neoddeliteľnou súčasťou našej identity a histórie. Vítame nového člena v rodine LFC ako nášho oficiálneho dodávateľa výstroja a očakávame, že bude neuveriteľným partnerom pre klub nielen v Anglicku, ale i vo svete, kde pokračujeme v rozširovaní našej fanúšikovskej základne," uviedol člen predstavenstva FC Liverpool Billy Hogan.

Nike nahradí New Balance v pozícii oficiálneho dodávateľa. Táto zmena mala aj dohru, klub vyhral súdny proces s doterajším partnerom. Ten chcel zabrániť ukončeniu spolupráce a argumentoval klauzulou v kontrakte. Tá mu údajne zaručovala pokračovanie spolupráce na ďalších päť rokov v prípade, keď dokáže finančne vyrovnať ponuky konkurentov. Podľa súdu však ponuka Nike bola oveľa lukratívnejšia. The Athletic nedávno informoval, že New Balance chcel Liverpoolu zaplatiť o desať miliónov viac ako Nike, ale pre väčší podiel z príjmov pri predaji suvenírov fanúšikom je Nike jasne atraktívnejšou voľbou.


Tagy: Liverpool FC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA