VIDEO Tsitsipas po prehre neudržal emócie na uzde: Raketou zranil vlastného otca!

Stefanos Tsitsipas a jeho otec Apostolis Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas a jeho otec Apostolis Tsitsipas

SYDNEY - Tenisti Ruska a Austrálie bez prehry v základných skupinách postúpili do štvrťfinále premiérovej edície mužského turnaja tímov ATP Cup, ktorý sa hrá v austrálskych mestách Sydney, Perthe a Brisbane. Rusi s Karenom Chačanovom a Daniilom Medvedevom v zostave spečatili celkový triumf v D-skupine utorkovým víťazstvom nad Nórmi 3:0. V druhom zápase tejto skupiny Taliani nezaváhali proti Američanom (3:0).

Austrálčania si v F-skupine poradili s Grékmi rovnako 3:0. Kľúčom k triumfu Austrálie bolo víťazstvo Nicka Kyrgiosa nad úradujúcim svetovým šampiónom ATP Stefanosom Tsitsipasom 7:6 (7), 6:7 (3), 7:6 (5). V zápase, ktorý trval 2:38 h, sa hrali iba tajbrejky. Obaja aktéri predviedli spolu až 115 víťazných úderov, vrátane 43 es. Pikantériou zápasu bol aj drobný incident, keď Tsitsipas po prehre v prvom sete raketou udrel do lavičky gréckeho tímu a nechtiac zasiahol svojho otca a zároveň kapitána Apostolasa Tsitsipasa do predlaktia. Odpoveďou na tento čin bolo pokarhanie od mamy Julie, ktorá bola v hľadisku tohto súboja hraného v Brisbane. "Veľmi dobre som podával, keď som to najviac potreboval. Bol to výborný zápas, obaja sme chceli vyhrať, ale mohol iba jeden a ja som bol šťastnejší," povedal Nick Kyrgios.

 

 

C-skupinu napokon vyhrali Briti, ktorí si v utorok poradili s výberom Moldavska 3:0. Keďže spolu s Bulharmi aj Belgičanmi mali na svojom konte rovnaký počet bodov, rozhodol o ich postupe lepší pomer setov. Štvrťfinálovým súperom britských tenistov budú Austrálčania. "S kapitánom Austrálie Lleytonom Hewittom sme dosť toho proti sebe odohrali a poznáme sa veľmi dobre. Bude to veľký výzva zdolať doma Austráliu, veľmi sa na to tešíme," uviedol Tim Henman.

Súboje v základných skupinách vyvrcholia v stredu a po nich budú známe mená všetkých štvrťfinalistov. Z každej zo šiestich štvorčlenných skupín postúpi do ďalšej časti podujatia víťaz a tiež dva najlepšie tímy z druhých miest. Turnaj potrvá do nedele 12. januára 2020. Slovensko na ňom nemá zastúpenie.

ATP Cup tenistov - Austrália - utorok - súhrn:

C-skupina:
Veľká Británia - Moldavsko 3:0
Bulharsko - Belgicko 1:2

D-skupina:
Rusko - Nórsko 3:0
Taliansko - USA 3:0

F-skupina:
Nemecko - Kanada 1:2
Grécko - Austrália 0:3


Tagy: Grécko Austrália Stefanos Tsitsipas ATP Cup

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Tertius Pickard

DISKUSIA