VIDEO Na túto bitku Chára len tak nezabudne: Mladík z Ruska ho takmer vypol pravačkou!

Zdeno Chára sa pobil s 22-ročným Yakovom Treninom
Zdeno Chára sa pobil s 22-ročným Yakovom Treninom

NASHVILLE - Nie každá bitka dopadne podľa predstáv, ani keď ste obrovitý Zdeno Chára. Kapitán Bostonu Bruins vyzval do tanca mladého útočníka Nashvillu Predators Yakova Trenina, ktorý nešetrne zvalcoval Charlieho McAvoya. Chára si svoju defenzívnu dvojičku okamžite zastal.

Konfliktná situácia sa stala v tretej tretine, kedy už hostia z Bostonu viedli 4:1 a zápas mali v rukách. Trenin tvrdo zrazil na ľad McAvoya, ktorý už odohral puk. Okamžite z toho bola bitka. Riešiť účty sa vybral kapitán Chára, ktorý chcel dať výchovnú lekciu iba 22-ročnému mladíkovi z Ruska. Síce mal výškovú aj váhovú výhodu, nehovoriac o porcii skúseností, bitku takmer prehral.

Hoci obaja hokejisti predviedli pár kvalitných úderov, ten najlepší patril Treninovi. Pravačkou trafil Cháru rovno do brady a takmer z toho bolo KO. Podlomili sa mu obe kolená, ale na ľad nespadol. Dvojicu začali po tomto údere rozdeľovať dvaja rozhodcovia, ale Chára ešte stihol súpera prevaliť na ľad, čo by za bežných okolností znamenalo, že bitku vyhral.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins Nashville Predators Yakov Trenin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
Youtube; Video: Youtube

DISKUSIA