Posledný dielik na ceste za veľkými titulmi? Bývalá svetová jednotka v tíme sa neodmieta

Dominic Thiem
Dominic Thiem

VIEDEŇ - Rakúsky tenista Dominic Thiem prehral na ATP Cupe v Austrálii s Poliakom Hubertom Hurkaczom 1:2 na sety a potom zverejnil zaujímavú novinku. Do svojho trénerského tímu priberá slávneho krajana Thomasa Mustera.

Súčasná svetová štvorka rebríčka ATP sa s bývalou jednotkou predbežne dohodla na 20 týždňov. Muster má Thiema sprevádzať na veľkých turnajoch, hlavným trénerom zostáva Čiľan Nicolás Massú. Leitmotívom nadviazania spolupráce s Musterom je úspech na Roland Garros v Paríži, kde už roky kraľuje Rafael Nadal, ale Thiem to v posledných dvoch rokoch dotiahol už do finále.

"Nevzal by som ponuku od nikoho iného. Mal som ich v posledných rokoch viac ako dosť," uviedol Thomas Muster, víťaz Roland Garros z roku 1995. "Mám pocit, že práve Thomas je človek, ktorý mi môže pomôcť k ďalšiemu napredovaniu. Je to predsa jediný Rakúšan, ktorý bol svetová jednotka a vyhral aj grandslamový turnaj," skonštatoval 26-ročný Thiem, cituje ho portál laola1.at. "Verím, že mu pomôžem svojimi skúsenosťami najmä v dôležitých chvíľach na veľkých turnajoch," zdôraznil 52-ročný Muster.

Thiem je víťaz 16 turnajov na okruhu ATP a stály člen Top 10 rebríčka ATP. Z veľmi dobrého antukára sa časom vypracoval na solídneho hráča na všetkých povrchoch. V závere roka 2019 to dokumentoval finálovou účasťou na majstrovskom turnaji ATP Finals v londýnskej 02 Arene, kde zdolal v jednom z najlepších zápasov roka svetovú dvojku Novaka Djokoviča.


Tagy: Thomas Muster Dominic Thiem

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Steve Christo

DISKUSIA