Súd sa s ním nemaznal: Po útoku na českú tenisovú hviezdu vyfasoval dlhoročný trest!

Radim Žondra v rukách polície
Radim Žondra v rukách polície

BRATISLAVA - Vrchný súd v Olomouci sprísnil v stredu trest pre Radima Žondru, ktorý v roku 2016 zaútočil na českú tenistku Petru Kvitovú. Páchateľ dostal ešte vlani v marci trest na osem rokov, ktorý mu vymeral brniansky krajský súd. Žondra však s týmto verdiktom nesúhlasil a podal odvolanie. Spomenutý súd v Olomouci jeho snahu o skrátenie dĺžky pobytu za mrežami odmietol a pridal mu tri roky navyše. Informáciu priniesol webový portál sport.tn.nova.cz.

Odsúdený stále tvrdí, že Petru Kvitovú v roku 2016 v jej prostějovskom byte nenapadol. Tenistka vtedy utrpela vážne zranenie ľavej ruky, okamžite musela absolvovať operáciu a vážne jej hrozilo, že bude musieť ukončiť športovú kariéru. Už na jar 2017 sa však vrátila do turnajového kolotoča a neskôr sa dostala späť do elitnej desiatky svetového rebríčka.

Žondra si po útoku odniesol z bytu desaťtisíc českých korún a polícii unikal rok a pol. Po zadržaní tvrdil, že v ten deň bol desiatky kilometrov vzdialený od Prostějova, kde mal pracovať na stavbe. Napokon ho usvedčila samotná Kvitová, ktorá zostavila takmer presný identikit a útočníka spoznala.


Tagy: Petra Kvitová Radim Žondra

Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA