V Kladne sa strachujú o českú hokejovú legendu: Jágr bojuje so zranením ako Hašek či Čech

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: profimedia.sk

KLADNO - Česká hokejová legenda Jaromír Jágr po novembrovom zranení priťahovačov už trénuje s tímom Kladna. Svoj štart v piatkovom extraligovom stretnutí proti Plzni ale nepotvrdil.

"Sľúbiť to nemôžem. Bol som na dvoch tréningoch, budem sa rozhodovať až tesne pred zápasom. Uvidíme, ako sa budem cítiť," povedal dnes Jágr novinárom. "Ďalšia vec je, ako na tom budú spoluhráči. Ak aj tam nebudú nejaké zranenia, že sa by sa to vhodne doplnilo," uviedol hrajúci majiteľ Rytierov, ktorý si na konci novembra v dueli so Spartou natrhol obidva priťahovače.

Opatrný je aj kvôli charakteru zranenia, ktoré môže byť nevyspytateľné. "Je to niečo úplne iné, než som mal predtým. Predtým som mal poranené triesla a vedel som, že do troch týždňov budem v pohode. Tiež som vedel, aký to má progres. Že najskôr si dáš voľno, potom pomaly začneš posilňovať a vieš , že tá bolesť zmizne počas troch týždňov," povedal Jágr.

"S natrhnutými predpínačmi je to iné. Pretože keď som nerobil nič do rýchlosti, tak som mohol hneď na druhý deň trénovať. Lenže tu ide o to, že akonáhle na to dám nejakú väčšiu záťaž a idem do maxima, tak cítim bolesť. Je to nepríjemné," uviedol štyridsaťsedemročný útočník.

Keď bol so svojím problémom prvýkrát za profesorom Pavlom Kolářom, dozvedel sa, že dĺžka rekonvalescencie je veľmi individuálna. "Rovnaké zranenia mali Dominik Hašek aj Petr Čech. Kým Dominik bol mimo tri mesiace, Peter bol za tri týždne zdravý. Bolo mi tiež povedané, že som zdravý a je to už zahojené, ale sú tam jazvy a že ma to bude jednoducho bolieť. Bolesť stále cítim pri osobných súbojoch, na ktorých mám založený celý hokej. Už ťažko niekomu ujdem. pri osobných súbojoch sa však stále cítim silný. A hlavne pri tých ma to bolí. Musím si zvyknúť na bolesť, ktorú som predtým nikdy necítil. Tak uvidíme," konštatoval Jágr.

Olympijský víťaz z Nagana tiež priznal, že v jeho rokoch je ťažké naskočiť do zápasu po piatich týždňoch. "Je to hrozne dlhá doba. Už len začať trénovať je veľmi obtiažne. Necítim sa na ľade komfortne, to vôbec nie. Som tiež zástancom toho, že je jedno, či som majiteľ, alebo nie. Malo by podľa mňa hrať dvadsať najlepších hráčov. a pokiaľ nebudem medzi dvadsiatimi najlepšími hráčmi, tak nenastúpim. To by bol absolútny nezmysel," zdôraznil Jágr, ktorý odohral v tejto sezóne 21 zápasov s bilanciou osem gólov a sedem asistencií.

"Keď budem aspoň trochu môcť, rád sa vrátim do zostavy," uviedol Jágr. "Výsledky sú celkom dobré. A ja som na hráčov hrdý a pyšný. Pár zápasov sa nám nepodarilo, ale bola veľa zápasov, kedy sme tie výsledky vyložene vybojovali, čoho si cením najviac. Ale aj keby bol tlak na tím kvôli výsledkom, rovnako by som nemohol hrať skôr," dodal Jágr, ktorého tímu patrí v tabuľke desiate miesto.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Zbiera aspoň poznatky zo striedačky, na ktorej vypomáha pri zápasoch trénerom. "Ja som bol na striedačke počas sezóny minulý rok, keď som bol zranený. Má to svoje výhody aj nevýhody. Jedna výhoda je, že sa raduješ maximálne s každým gólom, ktorý naše mužstvo dá. A ja ho oslavujem, ako keby som ho dal ja . Nevýhodou je, že nemôžeš dianie na ľade nijako ovplyvniť, čo je pre mňa asi najťažšie," uviedol druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL.

Viac o téme: Jaromír Jágr HC Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články