VIDEO Guľa sa v Plzni dočkal pochvaly ešte pred prvým tréningom: Dúfam, že mu to vydrží

Adrián Guľa na tréningu Plzne
Adrián Guľa na tréningu Plzne

PLZEŇ - Na plzenského obrancu Jakuba Brabca urobil nový tréner Adrián Guľa dobrý úvodný dojem. Dvadsaťsedemročný futbalista dúfa, že slovenskému nástupcovia Pavla Vrbu vydrží energickosť a spoločne s hráčmi v druhej časti sezóny Viktóriu posunie vyššie.

"Prvé dojmy sú samozrejme dobré. Uvidíme, ako to bude prebiehať ďalej. Hlavne, aby to v tomto tempe pokračovalo. Mali sme s trénerom prvé sedenie, pôsobil veľmi energicky a dúfam, že mu to vydrží," povedal Brabec novinárom ešte pred úvodným tréningom s Guľom. "Dnes začíname všetci na rovnakej čiare - nový tréner, nová zimná príprava. Bude toho dosť," doplnil sedemnásťnásobný reprezentant.

Počas dvojdňových záťažových testov si už drobných zmien v Plzni všimol. "Niečo tam bolo, ale asi nič, čím by som osobne bol nejako zaskočený. Videli sme nejaké nové technológie. Snahou je celú Viktorku Plzeň posunúť na vyššiu úroveň. Dôležité je, aby nám to pomohlo a prinieslo to výsledky," uviedol stopér, ktorý pri absencii Romana Hubníka na jeseň robil kapitána.

Koniec dovolenky ho tak nemrzel. "S dvoma deťmi na krku to utieklo celkom rýchlo. Bol to očistec a už som sa sem po dlhej dobe fakt tešil. Ale so zimnou prípravou sa trochu bijem, jedlo mám rád. Našťastie individuálny program ma z toho dostával, takže som párkrát mohol aj zhrešiť," povedal Brabec s úsmevom.

S Viktorkou chce na jar uspieť v MOL Cupe a minimálne zostať na druhom mieste prvoligovej tabuľky. Vedúca Slavia má totiž komfortný šestnásťbodový náskok. "Zaujímavý je pre nás určite pohár, pokračuje aj liga. Dôležité je vyhrať čo najviac zápasov. Uvidíme, ako bude reagovať Slavia, ale musíme sa sústrediť sami na seba a prinajmenšom udržať druhý flek," vyhlásil bývalý hráč Sparty, Genku alebo Rizesporu.

Zatiaľ nemyslí na to, že bude bojovať aj o nomináciu na majstrovstvá Európy. "Euro je ďaleko. Hlavne je dôležité, že sa nám podarilo postúpiť. Uvidíme, po nominácii by chcelo siahať veľa chalanov a všetci na to asi majú právo. Dôležité bude, kto nakoniec predvedie ten najlepší výkon v priebehu jari. Tak, aby český tím bol najlepší, ako to pôjde," konštatoval Brabec.


Tagy: FC Viktoria Plzeň Adrián Guľa Jakub Brabec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk; Video: YouTube/FC Viktoria Plzeň

DISKUSIA