VIDEO Fenomén slovenského MMA na zlatom plátne: Šampión Attila bude hviezdiť aj v kinách

Fotky z dokumentárneho filmu o Attilovi Véghovi
Fotky z dokumentárneho filmu o Attilovi Véghovi

BRATISLAVA - Čerstvý otec a šampión československého MMA Attila Végh sa predstaví v dokumentárnom filme, ktorý dorazí do slovenských kín už koncom januára. Ten bude mapovať celý jeho doterajší život a jeho tŕnistú cestu od obyčajného chlapca až po šampióna Bellatoru. Film ukáže Attilu nielen ako bojovníka, ale aj ako človeka, manžela, syna a otca.

Dokumentárny film mapuje Attilov príbeh už od ranného detstva. Vďaka výpovediam rodiny, blízkych, priateľov, kolegov, športovcov, umelcov, súperov, ale aj vďaka doteraz nezverejneným archívnym záberom môžu diváci nahliadnuť aj do jeho súkromia. 

„Tento film nebude len o ťažkej ceste späť na vrchol, o veľkom víťazstve v zápase storočia. Bude taktiež o človeku, ktorý má stále tie isté charakterové vlastnosti, bude o láske, o dôvere, o priateľstve na život a na smrť. Film bude o mužovi, ktorý sa nikdy nebil na ulici, o mužovi, ktorý to nikdy nevzdal,“ hovorí producent a režisér Petr Větrovský.

Príbeh Attilu je zaujímavý a jeho fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Snímka odhaľuje výhry i prehry a nerozpráva len príbeh svetového šampióna Attilu Végha, ale taktiež Attilu Végha, ktorý pracoval päť rokov v Rakúsku na poli, než sa stal vzorom pre súčasnú generáciu. V neposlednom rade ukáže dokument prípravu a zákulisie zápasu storočia proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi, do ktorého
Attila vstupoval ako outsider, no v ktorom si vybojoval fenomenálne víťazstvo. Aj preto režisér s uznaním hovorí: „Toto nie je len veľký príbeh veľkého šampióna, toto je veľký príbeh veľkého človeka.“


Tagy: Attila Végh

Zdroj:
športky
Foto:
Continental film; Video: YouTube/VDN Promo TV

DISKUSIA