VIDEO Poloprázdny štadión sledoval Madrid v plnej paráde: Real čaká boj o prestížnu trofej

Radosť hráčov Realu Madrid po góle do siete ValencieRadosť hráčov Realu Madrid po góle do siete Valencie Zdroj: SITA/AP Photo/Amr Nabil

DŽIDDA - Futbalisti Realu Madrid postúpili v stredu do finále španielskeho Superpohára. V prvom semifinále v saudskoarabskom meste Džidda zvíťazili nad FC Valencia 3:1. V boji o trofej sa stretnú s úspešnejším z dvojice FC Barcelona - Atletico Madrid.

Skóre zápasu otvoril v 15. minúte priamo z rohu Toni Kroos, ktorý šikovne nachytal brankára Valencie. Na 2:0 zvýšil Isco v 39. minúte, keď dostal v šestnástke príliš priestoru a tretí gól dal Luka Modrič utešenou technickou strelou zvnútra pokutového územia v 65. minúte. V nadstavenom čase z penalty za ruku v šestnástke uzavrel skóre Daniel Parejo z Valencie.