VIDEO Neuveriteľný šok na začiatku sezóny: Svetová jednotka pustila perie s kvalifikantkou!

Ashleigh Bartyová
Ashleigh Bartyová

BRISBANE - Svetová jednotka Ashleigh Bartyová z Austrálie tvrdo narazila v 2. kole tenisového turnaja WTA v Brisbane. V osemfinálovom súboji prekvapujúco podľahla 24-ročnej americkej kvalifikantke Jennifer Bradyovej.

53. hráčka sveta Bradyová pritom včera porazila v dvoch setoch niekdajšiu inú svetovú jednotku Mariu Šarapovú 6:4, 7:6. Nad súperkou z top 10 zvíťazila prvý raz v kariére a Bartyovú zdolala taktiež premiérovo. Američanka sa mohla spoľahnúť najmä na vynikajúcu hru od základnej čiary, na tvrdé údery nedokázala nájsť Bartyová žiadnu odpoveď. 

"Neviem, či som túto výhru už dokázala vsiaknuť. Keď som hrala proti Ash minulý rok, dostala zo mňa najlepšie. Povedala by som, že naozaj presvedčivo v dvoch setoch. Dnešok bol iný. Hrala som lepšie a som skutočne šťastná," povedala po zápase Bradyová. 

A hovorí správne. V minulej sezóne narazila na Bartyovú v Indian Wells a v anglickom Birminghame. Dohromady dokázala uhrať iba deväť hier a oba zápasy prehrala. V medzisezónnom období však strávila veľa času v telocvični. Teraz sa snaží pristupovať k tenisu inak. 

"Na kurt idem s inou mentalitou. Veľa času som bola v telocvični. Snažím sa byť tak agresívna, ako je to možné. Chcela som začať čerstvá pri každom fiftíne. Áno, solídne štatistiky podania," hovorila Bradyová novinárom na tlačovej konferencii po sladkom triumfe. 

Prvé podanie Bradyovej bolo pre Bartyovú skutočným rébusom, ktorý behom celého duelu nedokázala rozlúsknuť. Svetová jednotka uhrala na príjme jediný bod po prvom servise víťaznej hráčky. Ba čo viac, nevypracovala si ani jeden brejkbal. "Môžete to nazvať hrdzavinou alebo popravou," zaznelo z úst Bartyovej. 

Bradyová vyhrala prvý set za 36 minút, pre seba si uchmatla jediný brejk zápasu. Bolo to v siedmej hre. Druhé dejstvo sa nieslo v rovnakom duchu. Obe protagonistky si držali servis a k videniu nebol jediný brejkbal. V tajbrejku mala pevnejšie nervy americká tenistka a po výhre 7:4 ukončila zápas. Presnejšie povedané, ukončila ho Bartyová vyhodeným backhandom mimo dvorec. 

Ak by bolo sebavedomie konkrétnym pojmom, tak by ho každý v areáli dokázal nahmatať. "Myslím, že mi pomohlo iba to, že som išla na kurt a vedela som, že môžem vyhrať. Verím v samú seba a poskytujem si najlepšiu možnosť na výhru. Či vyhrám alebo prehrám, vedomie, že som si verila... Myslím si, že potom zídem z ihriska naozaj šťastná," zakončila Bradyová. 

Úspešná americká osemfinalistka sa v boji o semifinále stretne so sedmičkou rebríčka Petrou Kvitovou, ktorá si poradila s kvalifikantkou Liudmilou Samsonovou z Ruska bez väčších ťažkostí 6:3, 6:2. Bartyová však nemusí úplne zúfať, ešte zostala v pavúku štvorhry, kde s Kiki Bertensovou nastúpi na semifinálové stretnutie proti dvojici Mladenovičová/Tomljanovičová. 


Tagy: WTA Brisbane Jennifer Bradyová Ashleigh Bartyová

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Tertius Pickard; Video: YouTube/WTA

DISKUSIA