VIDEO Sladkú radosť v národných farbách nič nenahradí: Vie to aj neposlušný chlapec tenisu

Radosť dvojice De Minaur - Kyrgios
Radosť dvojice De Minaur - Kyrgios

SYDNEY - Tenisti domácej Austrálie postúpili do semifinále premiérového ročníka ATP Cup-u. Vo štvrťfinále si vo štvrtok poradili s Veľkou Britániou 2:1, keď o ich triumfe rozhodli vo štvorhre Alex de Minaur a Nick Kyrgios.

Austrálčania po prvej dvojhre viedli, Kyrgios zdolal Camerona Norrieho hladko 6:2 a 6:2. De Minaur potom ale nestačil na Dana Evansa, ktorému po veľkom boji podľahol za 3:23 h v troch setoch 6:7 (4), 6:4 a 6:7 (2). V záverečnom debli De Minaur s Kyrgiosom vyhrali nad párom Jamie Murray, Joe Salisbury v dráme 3:6, 6:3 a 18:16 v tzv. supertajbrejku, keď premenili v poradí piaty mečbal. Predtým odvrátili štyri súpera.


Čítajte aj: Súd sa s ním nemaznal: Po útoku na českú tenisovú hviezdu vyfasoval dlhoročný trest!


Bol to najnapínavejší tajbrejk v mojom živote. Určite si dám dnes večer pohár dobrého červeného vína. Milujem tímové súťaže. Podporujeme sa navzájom, jeden zaskočí za druhého a vo výsledku nám to prináša víťazstvá. A v osobe Lleytona Hewitta máme najlepšieho kapitána," povedal Kyrgios. V semifinále čaká na Austráliu úspešnejší z dvojice Španielsko - Belgicko.

Ruskí tenisti si zabezpečili postup už po dvojhrách. Ich prvý bod zariadil Karen Chačanov v súboji s Guidom Pellom (6:2, 7:6 /4/) a druhý Daniil Medvedev v zápase proti Diegovi Schwartzmanovi (6:4, 4:6, 6:3). Ruskí hráči v sobotňajšom semifinále nastúpia proti úspešnejšiemu z piatkového štvrťfinále medzi Srbmi a Kanaďanmi.

Austrália - Veľká Británia 2:1
Nick Kyrgios - Cameron Norrie 6:2, 6:2

Alex de Minaur - Dan Evans 6:7 (4), 6:4, 6:7 (2)
Nick Kyrgios, Alex de Minaur - Jamie Murray, Joe Salisbury 3:6, 6:3, 18:16 (zápasový tajbrejk)

Argentína - Rusko 0:2 po dvojhrách
Guido Pella - Karen Chačanov 2:6, 6:7 (4)
Diego Schwartzman - Daniil Medvedev 4:6, 6:4, 3:6
Máximo González, Andrés Molteni - Karen Chačanov, Daniil Medvedev


Tagy: Austrália Veľká Británia Nick Kyrgios Alex de Minaur ATP Cup

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Steve Christo; Video: YouTube/Injoker Tennis Vlogs II, Tennis TV

DISKUSIA