Príšerné vyhrážky nevinnému reprezentantovi zašli priďaleko: Zomri, si nacista!

Roman Zozuľa
Roman Zozuľa

MADRID - Vedenie Španielskej futbalovej federácie má na stole ďalší prípad v súvislosti s ukrajinským útočníkom Romanom Zozuľom. Kým po prvý raz išlo o verbálny útok fanúšikov madridského Vallecana na ukrajinského hráča tímu Albacete, tentokrát sa 30-ročný kyjevský rodák stal terčom pokrikov priaznivcov Osasuny Pamplona v zápase najvyššej súťaže proti San Sebastiánu, teda v stretnutí bez účasti Zozuľu.

V súboji II. ligy ho fanúšikovia súpera nazvali v choráloch nacistom a to isté stálo aj na ich transparentoch. K incidentu s fanúšikmi Osasuny prišlo len o týždeň neskôr, keď približne 400 priaznivcov tímu z Pamplony kričalo: "Zozuľa, si nacista!"

Ukrajinec je totiž vo vlasti údajne napojený na radikálne skupiny. To sa nepozdáva fanúšikom viacerých klubov v Španielsku a vybrali si ho ako terč verbálnych útokov. Napríklad v marci 2019 na pôde Deportiva Lugo na neho priaznivci kričali: "Zomri Zozuľa!"

V súvislosti s duelom Vallecano - Albacete vedenie súťaže uložilo pokutu madridskému Vallecanu a rozhodlo o dokončení zápasu pred prázdnymi tribúnami, keďže rozhodca súboj predčasne ukončil počas polčasovej prestávky. Madridčania však podali odvolanie, a tak je celá záležitosť stále v štádiu riešenia. Keďže súboj La Ligy medzi Osasunou a San Sebastiánom hráči dohrali, v hre je pravdepodobne len pokuta alebo uzavretie hľadiska pre Osasunu.

Ukrajinec sa bráni údajnému napojeniu na radikálne skupiny. "Nie som zástancom žiadnych politických skupín," uviedol ešte v decembri na tlačovej konferencii.


Tagy: Roman Zozuľa Albacete Balompié

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Efrem Lukatsky

DISKUSIA