VIDEO Šampióni vždy nájdu cestu z akejkoľvek krízy: Mamička Serena nie je žiadnou výnimkou

Serena Williamsová
Serena Williamsová

AUCKLAND - Americká hviezda Serena Williamsová na tenisovom turnaji v Aucklande ďalej mieri za prvým titulom po materskej prestávke. Od návratu po pôrode dcéry hrala päťkrát finále, ale 73. triumf zatiaľ nepridala. Na Novom Zélande je vo štvrťfinále, i keď sa na postup cez krajanku Christine McHaleovú natrápila.

38-ročná Williamsová, víťazka 23 grandslamov v dvojhre, prehrala s McHaleovou prvý set 3:6, potom však predviedla obrat a ďalšie sety vyhrala 6:2 a 6:3. "Bol to pre mňa dobrý test. Presne také zápasy potrebujem, aby som dosiahla svoje ciele," povedala nasadená jednotka po upracovanej výhre, na ktorú potrebovala dve hodiny. 

Williamsová v Aucklande absolvuje prvý turnaj po štvormesačnej pauze. Už v minulosti mala problémy presadiť sa v tamojšom vetre, ale s mladšou krajankou nakoniec i štvrtýkrát v kariére zvíťazila. "Našla som cestu, ako sa dostať z krízy. Takže som spokojná," dodala. 

Po pôrode dcéry Alexis Olympie v septembri 2017 sa vrátila na kurty po pol roku. Od tej doby hrala dve finále vo Wimbledonu, dve na US Open a jedno v Toronte. Na ďalší titul čaká takmer tri roky (od Australian Open 2017). V aucklandskom štvrťfinále narazí v piatok na Nemku Lauru Siegemundovú. 


Tagy: Serena Williamsová WTA Auckland Christine McHaleová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Photosport/Chris Symes; Video: YouTube/WTA

DISKUSIA