Známy portál informuje o prestupe Ondreja Dudu: Slovenský reprezentant mieri do Premier League!

Ondrej Duda
Ondrej Duda

BRATISLAVA - Podľa známeho futbalového portálu Transfermarkt.com je anglický klub Norwich City blízko podpisu zmluvy so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom.

25-ročný ročný futbalista nefiguruje v plánoch manažéra Herthy Berlín Jürgena Klinsmanna a otvorene priznal, že očakáva svoj odchod z nemeckého klubu. Informácie spomínaného portálu tvrdia, že tím z prestížnej Premier League už rokuje o Dudovom príchode na Britské ostrovy.
 
"Už som sa rozhodol, chcem odísť. Ale nie preto, že by som nechcel zostať v klube. Ak vás však niekto nechce, nemá zmysel zostávať. Svoje rozhodnutie už nezmením. Som sklamaný. Presnejšie povedané, sklamali ma niektorí ľudia," uviedol Ondrej Duda v rozhovore pre športový magazín Kicker.
 
"Našli sme riešenie," povedal vo štvrtok riaditeľ nemeckého klubu Michael Preetz pred koncom sústredenia v Orlande. Duda priletí s tímom Herthy vo štvrtok večer naspäť z USA a obratom odcestuje do Anglicka. 
 
 
Dvadsaťpäťročný stredopoliar prišiel do Herthy v lete 2016 za 4,2 milióna eur z Legie Varšava. Po počiatočných zdravotných problémoch sa mu darilo predovšetkým v predchádzajúcej sezóne, v ktorej si v 32 bundesligových stretnutiach pripísal jedenásť gólov a šesť asistencií.
 
Norwich City má údajne záujem o hosťovanie do konca aktuálnej sezóny s možnoťou opcie na trvalý prestup. Dudova trhová hodnota sa má pohybovať na hranici 10 až 13 miliónov eur.

Tagy: Hertha Berlín Ondrej Duda Norwich City

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA