Die Roten nehodlajú len tak nečinne sedieť: Šéf Bavorov objasnil prestupové povrávačky

Hans-Dieter Flick
Hans-Dieter Flick

DAUHA - V nemeckom futbalovom klube Bayern Mníchov by počas januárového transferového obdobia radi podpísali niekoľko nových hráčov. Kouč Hans-Dieter Flick pred niekoľkými dňami v rozhovore pre denník Süddeutsche Zeitung vyhlásil, že mužstvo "Die Roten" sa potrebuje posilniť.

Podľa 54-ročného rodáka z Heidelbergu by v Bayerne mali zvýšiť konkurenciu najmä na poste pravého obrancu a v krídelných priestoroch. Flick podložil tieto argumenty predovšetkým nelichotivou situáciou, ktorá sa týka zdravotného stavu viacerých hráčov, keďže aktuálne sú mimo hry obrancovia Niklas Süle, Lucas Hernández a Javi Martínez, ako aj krídelníci Kingsley Coman a Serge Gnabry.

Športový riaditeľ bavorského klubu Hasan Salihamidžič priznal, že bol z Flickových slov trošku prekvapený. Vzápätí však dodal, že s kormidelníkom A-mužstva vo všetkom súhlasí. "Hansi Flick zhodnotil súčasnú situáciu a dospel k záveru, že sa musíme posilniť. Všetci vrátane mňa to musia akceptovať. Hansi je hlavný tréner a chcem mu pomôcť. Zvažujeme všelijaké možnosti, ale posilnenie tímu je ťažké," vyhlásil Salihamidžič.

Zároveň zdôraznil, že Mníchovčania nebudú ochotní míňať na transfery veľké peniaze. "Musí to byť v rámci našich finančných limitov. Treba si uvedomiť, že budúcnosť Bayernu nestojí na tom, koho privedieme na pozíciu pravého obrancu," dodal 43-ročný rodák z Bosny a Hercegoviny.


Tagy: Bayern Mníchov Javi Martínez Serge Gnabry Kingsley Coman Niklas Süle Lucas Hernández Hasan Salihamidžič Hans-Dieter Flick

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA