Ideálna pozvánka na zvyšok šampionátu: Obhajcovia nemali zľutovanie, nezaváhali ani Nemci

Nemec Kai Hafner (vpravo) a Toon Leenders z Holandska bojujú o loptuNemec Kai Hafner (vpravo) a Toon Leenders z Holandska bojujú o loptu Zdroj: TASR/AP/Ole Martin Wold/NTB scanpix

TRONDHEIM - Španielski hádzanári začali cestu za obhajobou európskeho titulu víťazstvom 33:22 nad Lotyšskom. Suverénnou výhrou vstúpili do šampionátu aj ich predchodcovia na európskom tróne Nemci, ktorí porazili iných nováčikov na Eure, Holanďanov 34:23. V druhom kole skupiny C v Trondheime sa oba favorizované tímy stretnú vo vzájomnom zápase.

V skupine A v Grazi uspeli Bielorusko a Chorvátsko po zlepšených výkonoch v druhých polčasoch. Bielorusi, ktorí na ME postúpili z kvalifikačnej skupiny spolu s českými hádzanármi, porazili 35:30 Srbov. Chorváti si poradili v derby s Čiernou Horou 27:21, hoci po polčase prehrávali 12:13.

Šampionát sa hrá prvýkrát v troch krajinách. Dejiskami sú Nórsko, Švédsko a Rakúsko, v ktorého metropole Viedni vstúpi v piatok do turnaja český výber zápasom proti domácej reprezentácii.