VIDEO Serena i Caro predviedli, prečo sú šampiónky: K fantastickému finále chýba iba kúsoček

Caroline Wozniacka
Caroline Wozniacka

AUCKLAND - Serena Williamsová postupnými krôčikmi putuje za prvým titulom na okruhu WTA od Australian Open 2017. 38-ročná americká tenistka si v štvrťfinálovom stretnutí poradila s Nemkou Laurou Siegemundovou v dvoch setoch. Držiteľka 23 primátov z turnajov Big Four predviedla solídny výkon, na ktorom môže vo zvyšku turnaja stavať.

"Bolo pre mňa fajn, že som zabojovala. Hra Laury je veľmi dobrá, pozdvihla svoj výkon, poslala niekoľko víťazných úderov, takže to skutočne nebolo pre mňa ľahké. Musela som sa výrazne zdvihnúť a hrať trochu lepšie dúfajúc, že sa cez to všetko dostanem," okomentovala po zápase Williamsová. 


Čítajte aj: VIDEO Federerománia na veky vekov: Roger, priprav sa, otázka strieda otázku, celkom 25-krát!


Prvý set vyhrala Serena 6:4 vďaka jedinému premenenému brejkbalu v celom sete. Dovtedy predvádzali obe hráčky na servise jednoznačnú dominanciu a žiadna z hier nedospela ani len do zhody. Za stavu 5:4 sa hrajúca kučeravá legenda hecla a ukázala nespochybniteľné kvality. 

Druhé dejstvo už nebolo také jednoznačné. Najmä nie pre hráčky na vlastnom podaní. Serena prišla o servis za stavu 1:1 a diváci boli svedkami dokopy deviatich brejkbalov. Siegmundová nevyužila ponúknutú šancu a hoci za stavu 3:1 vyhrávala dokonca 40:0 pri podaní Sereny, zahodila ju do koša. V nasledujúcich dovch hrách stratila svoj servis a zápas prehrala 4:6 a 3:6. 

Mladšia zo slávnych sestier Williamsových nazbierala 26 víťazných úderov oproti 20 zo strany Nemky. K tomu pridala šesť es. Serena, ktorá sa pred rokmi sťažovala na neznesiteľné veterné podmienky turnaja v Aucklande a vyhlásila, že už nikdy sa tam neobjaví, predviedla pestrofarebnú hru. 

"Snažíte sa mať pozitívny prístup, ale na konci som bola mierne negatívna. Bolo veľmi veterno. Ale mám rada, keď utekám na sieť za stop ballmi, preto mi neprekáža hrať proti hráčkam, ktoré ich využívajú. Som rýchla, špeciálne smerom dopredu. Je to jedna z mojich silných stránok, preto mi to neprekáža," objasnila Serena novinárom. 

Aktuálny týždeň v podaní Williamsovej sa zatiaľ dá označiť za úspešný. Ide o generálku pred Australian Open a v oboch pavúkoch sa prepracovala už do semifinále. Štvorhru hrá spoločne s Caroline Wozniackou, jej dobrou kamarátkou. Na prvom grandslamovom podniku sa bude snažiť o zisk 24. triumfu. 

"Rozhodne cítim, že sa dostávam do dobrej formy a tiež, že môj včerajší zápas proti McHaleovej bol skvelý. Je výborné, že som hrala tri sety, veľa som behala a dnes som sa cítila lepšie. Špeciálne po kondičnej stránke. Som vo forme, ale zápasové tempo je trochu iné, preto si myslím, že tieto zápasy mi pomáhajú." 


Čítajte aj: FOTO Djokovičova pohodička v Austrálii: Najskôr bezproblémový triumf, potom zábava po srbsky


V semifinále si Serena vyskúša, aké je to nastúpiť proti hráčke, ktorá by za istých okolností mohla byť jej dcérou. V boji o postup do nedeľného finále vyzve 18-ročnú Amandu Anisimovú. 

Lúčiaca sa šampiónka medzi najlepšiu štvorku

Caroline Wozniacka ukončí kariéru po vystúpení na Australian Open a na turnaj sa chystá taktiež v Aucklande. Okrem štvorhry, kde hrá po boku Sereny Williamsovej, sa jej vedie veľmi dobre aj v singli. V štvrťfinále vyradila Nemku Juliu Goergesovú a zastavila jej víťaznú sériu na turnaji ASB Classic, kde zdvihla nad hlavu pohár pre víťazku v ostatných dvoch rokoch. 

Bývalá svetová jednotka Wozniacka ju porazila 6:1 a 6:4. V semifinále narazí na málo známu Američanku Jessicu Pegulovú. Tá sa v semifinále príliš nezapotila. Jej francúzska súperka Alize Cornetová skrečovala za nepriaznivého stavu 0:6, 2:3. Pegulová, momentálne 82. hráčka rebríčka WTA a víťazka minuloročného turnaja vo Washingtone, dosiaľ nestratila na ceste do semifinále ani set a udelila dvoch kanárov. 

Wozniacka v zápase s Goergesovou nestratila servis ani v jednom priípade a sama ho vzala hneď tri razy. "Proti Julii som v minulosti odohrala veľa ťažkých zápasov a vedela som, že tento bude tiež ťažký. Oplýva parádnym servisom a skvelými údermi, preto som musela byť pripravená na každý bod. Tento týždeň som podávala veľmi dobre, a tak dúfam, že to bude pokračovať," povedala víťazka Australian Open z roku 2018.

31-ročná Nemka sa dopustila až 26 nevynútených chýb, čím mierne znegovala 24 víťazných úderov. Wozniackej preto stačilo i deväť winnerov. Goergesová prehrou prišla o dvanásťzápasovú víťaznú sériu. 

WTA Auckland - štvrťfinále: 

Jessica Pegulová - Alize Cornetová 6:0, 3:2 - skreč Cornetová
Serena Williamsová - Laura Siegemundová 6:4, 6:3

Caroline Wozniacká - Julia Goergesová 6:1, 6:4

Amanda Anisimová - Eugenie Bouchardová 6:2, 3:6, 6:4


Tagy: Serena Williamsová Caroline Wozniacka Eugenie Bouchardová Alize Cornetová Jessica Pegulová Laura Siegemundová Amanda Anisimová WTA Auckland Julia Goergesová

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Chris Symes/Photosport; Video: YouTube/WTA

DISKUSIA