FOTO Športovcov na olympiáde nečaká žiadny luxus: Spávať budú na kartónových posteliach!

Postele, na ktorých budú spávať športovci na letných olympijských hrách v Tokiu 2020
Postele, na ktorých budú spávať športovci na letných olympijských hrách v Tokiu 2020

TOKIO 9. januára (SITA, AP) - Športovci sa počas letných OH 2020 v japonskom Tokiu musia mať na pozore, najmä tí lepšie stavaní. V olympijskej dedine totiž budú spávať na posteliach s kartónovým rámom, podľa organizátorov ide o pevnú lepenku.

"Tieto postele by mali uniesť až 200 kilogramov," povedal generálny manažér ubytovacieho zariadenia pre olympionikov Takaši Kitadžima a doplnil: "Sú pevnejšie ako drevené postele."

Organizátori údajne brali ohľad aj na to, že na izbách sa môžu konať oslavy v prípade olympijského úspechu športovcov. "Samozrejme, drevo aj lepenka sa môžu zlomiť, ak na ne skočíte," poznamenal Kitadžima. Otázne je, či sú postele dostatočne odolné aj pri sexuálnych hrátkach, ktoré sa často odohrávajú na olympijských hrách. 

Japonci zvolili uvedený materiál z prezieravého dôvodu - po OH a následných paralympijských hrách bude možné ho recyklovať a použiť na výrobu rôznych papierových produktov.

"Organizačný výbor pri príprave podujatia myslel na recykláciu a zapojil do toho aj postele," dodal šéf dediny športovcov. Postelí musia organizátori pripraviť neúrekom - v 21 ubytovacích vežiach v Tokijskom zálive ich bude viac ako 18-tisíc. Všetky ubytovacie kapacity po OH a PH poputujú prostredníctvom realitných kancelárii do predaja a hovorí sa o veľkou záujme, keďže v danej lokalite ide o nehnuteľnosti s nadštandardnou rozlohou - 60 až 70 štvorcových metrov.


Tagy: Letné olympijské hry Tokio 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jae C. Hong

DISKUSIA