VIDEO Ani najväčší bojovník dejín Nadal nemal odpoveď: Španielsky toreádor kľakol v nádhernom zápase

Rafael Nadal
Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Steve Christo

SYDNEY - Víťazná séria Rafaela Nadala na ATP Cupe sa skončila proti Davidovi Goffinovi. Belgický bojovník ho porazil v dramatickom zápase 6:4, 7:6. Parádnu bitku ukončil esom na záver tajbrejku a proti najlepšiemu antukárovi histórie vyhral druhý raz v kariére. 29-ročný rodák z Liége sa behom 144-minútového nerváku prezentoval jedným z najlepších výkonov na profi okruhu. Loptičky vracal rýchlo po odskoku a Španielovi nehodlal poskytnúť šance na protiútok.

"Musel som si dlhý čas držať servis, čo nebolo ľahké. Napokon som šťastný za Belgicko a že môžeme hrať rozhodujúcu štvorhru," povedal Goffin. "Vedel som, že proti Rafovi musím hrať loptičky skoro a podstúpiť väčší risk. Na kurte som sa snažil diktovať a on bol nútený nájsť riešenie. Vedel som, že sa tohto musím držať a hýbať sa vpred. Toto som urobil," okomentoval šťastný Goffin krátko po zápase.

Goffin si zachoval agresívny prístup počas celého zápasu. V prvom sete sa za stavu 4:4 dočkal brejku a dopodával na víťazstvo v úvodnom dejstve. Druhá sada demonštrovala, prečo je Nadal považovaný za jedného z najväčších bojovníkov v dejinách tenisu. Nezničiteľný býk z Manacoru stratil servis hneď na začiatku, ale dokázal sa vrátiť a vybojovať tajbrejk. V ňom sa ale dopustil chýb vrátane dvojchyby a napokon prehral.

O osude celého stretnutia rozhodla záverečná štvorhra. Úradujúci víťazi Davisovho pohára v nej nastúpili s Nadalom a Pablom Carrenom-Bustom, s belgickým párom Sander Gillé, Joran Vliegen prehrali prvý set v tajbrejku. V druhom však súperov brejkli v jedenástej hre a vynútili si supertajbrejk. V ňom prehrávali 0:1 a 2:3, no potom sa dostali k štyrom mečbalom (9:5) a tretí z nich aj využili na postup ďalej.

Viac o téme: Rafael Nadal Španielsko Belgicko David Goffin ATP Cup
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: športky, SITA