Sagan bude súperiť aj proti mladej krvi: Na Giro mieri jeden z najtalentovanejších cyklistov

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel

BRUSEL - Belgický tínedžer Remco Evenepoel, jeden z najtalentovanejších cyklistov svojej generácie, absolvuje debut na Grand Tour na tohtoročných pretekoch Giro d'Italia (9.-31. mája).

Devätnásťročný jazdec vyhral vo svojej prvej sezóne medzi profesionálmi päť pretekov v drese tímu Deceuninck-Quick Step vrátane prestížneho podujatia Clasica Ciclista San Sebastian. Na MS v anglickom Yorkshire získal striebro v časovke.


"Veľmi sa teším, že sa môžem zúčastniť na mojich prvých trojtýždňových pretekoch - Giro d'Italia, veľkolepom a prestížnom podujatí," citovala agentúra AP Evenepoela, ktorý iba pred tromi rokmi vymenil futbal za cyklistiku. V minulom roku ho vyhlásili za Športovca roka v Belgicku. Tento rok sa bude okrem Gira sústrediť aj na jednorazové preteky Liége - Bastogne - Liége, monumentálnu klasiku Okolo Lombardska, olympijské hry v Tokiu či majstrovstvá sveta vo švajčiarskych mestách Aigle a Martigny.


Na Gire sa premiérovo predstaví aj slovenský fenomén na dvoch kolesách Peter Sagan, ktorý tak bude mať o konkurenciu naviac.


Tagy: Peter Sagan Giro d'Italia Remco Evenepoel

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA