Červení diabli šokujú päť mesiacov pred šampionátom: Takýto krok nikto nečakal!

Belgický národný tímBelgický národný tím Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

TUBIZE - Belgickí futbaloví reprezentanti sa rozhodli pre zaujímavú novinku v súvislosti s tohtoročnými majstrovstvami Európy. Na jednotlivé zápasy základnej skupiny budú dochádzať z domu a medzitým budú trénovať na domácej pôde vo futbalovom centre v Tubize. Výhodou je len polhodinová vzdialenosť od letiska v hlavnom meste Brusel, odkiaľ sa budú Belgičania dopravovať letecky do Kodane a Petrohradu, kde zohrajú všetky tri zápasy B-skupiny ME 2020.

Proti Rusom (13.6.) a Fínom (22.6.) nastúpia Belgičania v Petrohrade, medzitým si odskočia do Kodane na súboj proti domácim Dánom (18.6.). Ak zverenci trénera Roberta Martíneza postúpia do osemfinále, čaká ich ďalší krátky presun, tentoraz len do 250 km vzdialeného Amsterdamu. To však len v prípade, keď obsadia v B-skupine druhé miesto. Informuje o tom portál ORF.

Mužstvo okolo hviezdnych jednotlivcov Thibauta Courtoisa, Kevina De Bruyna, Edena Hazarda či Romela Lukaka je jedným z najväčších favoritov na zisk titulu majstra Európy. Predvlani na svetovom šampionáte v Rusku získali Belgičania bronzové medaily, keď ich v semifinále vyradili neskorší majstri sveta Francúzi (0:1).

Viac o téme: Belgicko Eden Hazard Kevin De Bruyne Romelu Lukaku Thibaut Courtois Toby Alderweireld ME 2020 vo futbale Robert Martinez
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Francisco Seco
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články