Vašku, bol si klasa chlap! Český hokej zasiahla smutná správa, odišiel známy srandista

Václav Šašek
Václav Šašek

LITVÍNOV - Po ťažkej chorobe zomrel vo veku 75 rokov bývalý dlhoročný masér českej hokejovej reprezentácie Václav Šašek. Ako člen realizačného tímu bol aj pri najväčšom úspechu českého hokeja, triumfe na olympijských hrách v Nagane v roku 1998.

Hráčom národného tímu pomáhal tiež na zlatých svetových šampionátoch v rokoch 1985 a 1996. O jeho úmrtí informoval na svojom webe litvínovský klub, v ktorom Šašek tiež dlho pôsobil.

Pri hokejovej reprezentácii strávil Šašek dlhých 22 sezón. K práci v hokeji ho priviedol jeho kamarát Ivan Hlinka, legendárny útočník a neskorší tréner národného tímu, s ktorým získal historické zlato v Nagane. "Bývali sme sto metrov od seba. Počas turnajov sme spolu spali na izbe v hoteloch. Prvýkrát to bolo na Cene Izvestijí v Rusku. Potom už som pri reprezentácie zostal," spomínal v minulosti Šašek v Českej televízii na svoje začiatky pri národnom mužstve v roku 1976.

Preslávil sa ako známy srandista, ktorý okolo seba neustále šíril dobrú náladu. Aj preto býval Šašek obľúbeným členom tímu a do pamäti fanúšikov sa vryla scéna, ako mu hokejisti po víťaznom finále na MS vo Viedni v roku 1996 spievajú "Vašku, ty si klasa chlap,...." z hitu skupiny Kabát.

Pamätná scéna začína vo videu čase 8:33:


Tagy: Václav Šašek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia; Video: Youtube

DISKUSIA