Ďalšie sťahovanie z Crvenej Zvezdy: Bývalá opora Trnavy smeruje do nového klubu

Hráč Spartaka Erik Jirka a hráč Legie Carlos Lopez
Hráč Spartaka Erik Jirka a hráč Legie Carlos Lopez

ZABRZE - Slovenský futbalový krídelník Erik Jirka odchádza zo srbskej Crvenej Zvezdy Belehrad na hosťovanie do poľského klubu Górnik Zabrze.

Ako referuje web mozzartsport.com, súčasťou dohody oboch strán má byť aj možnosť uplatnenia opcie na prestup pri odstupnom 700-tisíc eur. V prípade posezónnej realizácie transferu by si mal srbský šampión ponechať 10 percent z možného ďalšieho predaja 22-ročného odchovanca Spartaka Trnava.

"Práve v tomto momente prebieha lekárska prehliadka. Priletel som zo Španielska a včera sa to dotiahlo. Górnik Zabrze je dobrý klub. Tréner Erika veľmi chcel, čo je pre mňa ako manažéra veľmi dôležité. Dúfam, že počas zdravotných testov všetko dobre dopadne a nič nebude brániť podpisu zmluvy a jeho prezentácii," povedal hráčsky agent Adrián Lučan.

Prestup Jirku do belehradského klubu oficiálne spečatili začiatkom ročníka 2018/2019. K novému tímu sa však pripojil až počas zimnej prestávky a na konci sezóny mohol oslavovať zisk srbského majstrovského titulu. V jesennej časti aktuálnej sezóny Jirka hosťoval v inom srbskom klube Radnički Niš, v 19 súťažných zápasoch zaznamenal štyri góly.


Tagy: Górnik Zabrze Erik Jirka Crvens Zvezda Belehrad

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Lukáš Grinaj

DISKUSIA