Začal boj o jediné postupové miesto: Slováci zvládli úvodný krok, ale bolo to trápenie!

Na snímke sprava tréner slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka a manažér mužskej reprezentácie Zoltán Heister
Na snímke sprava tréner slovenskej mužskej hádzanárskej reprezentácie Peter Kukučka a manažér mužskej reprezentácie Zoltán Heister

LUXEMBURG - Hádzanári Slovenska vstúpili úspešne do turnaja 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2021. V piatok si v Luxemburgu poradili s domácim Luxemburskom 22:16.

Zverenci trénera Petra Kukučku sa v boji o jedinú postupovú miestenku stretnú ešte v sobotu s Faerskými ostrovmi a v nedeľu s Litvou. Litva v prvom piatkovom stretnutí vyhrala nad Faerskými ostrovmi presvedčivo 36:25.

Slováci začali výborne a po šiestich minútach viedli nad súperom 5:0. Potom síce inkasovali trikrát za sebou, ale v priebehu prvého polčasu si udržiavali dvoj až trojgólový náskok. Na začiatku záverečnej desaťminútovky úvodného dejstva svietilo na ukazovateli skóre 9:5, no Luxemburčania znížili na 8:9 a v prestávke mali dvojgólové manko.

Po zmene strán sa Slováci najprv trápili v útoku, za štvrťhodinu hry dali iba tri góly a z 13:10 bolo 13:12. Desať minút pred koncom už ale viedla Kukučkova ekipa 17:13 a náskok si už favorit v závere nenechal vziať.

Slovensko - Luxembursko 22:16 (11:9)
Zostava SR: Žernovič, Konečný - Briatka, Ďuriš, Hruščák, Rábek, T. Urban, Straňovský, Hlinka, Kancel, Kováčech, Macháč, Potisk, Prokop, Rečičár, Slaninka. Rozhodovali: Nabokau, Kulik (obaja Bielorus.)

Peter Kukučka, tréner SR: "Mám radosť z víťazstva, nič iné sa nepočíta. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, obrana fungovala a aj vpredu sme si počas zápasu vypracovali veľa šancí. Veľa sme ale aj zahodili, preto to bola trochu aj dráma. Som rád, že sme bojovali do konca, lebo vpredu sme mali menšie problémy. Šestnásť inkasovaných gólov je však dobré vysvedčenie defenzívy. Dôležité je teraz zregenerovať a pozerať sa už na ďalšieho súpera."

Martin Potisk, najlepší strelec SR s 5 gólmi: "Začiatok sme zachytili celkom slušne, v polčase sme viedli o dva góly. Súper sa ešte do dvanástej minúty druhého polčasu držal, ale potom sme to dvomi-tromi rýchlymi útokmi zlomili. Brankári nám pomohli a aj my im a šestnásť gólov svedčí o dobrej obrane."

Šimon Macháč, pivot SR: "Dôležité je víťazstvo. Chceli sme potvrdiť, že sme sem prišli postúpiť. Škoda, že sme sa dlhšie so súperom naťahovali, ale je to kvalifikácia a počítajú sa body."

Ďalší piatkový výsledok:
Litva - Faerské ostrovy 36:25 (18:12)

Tabuľka:
1. Litva       1  1 0 0  36:25  2
2. Slovensko   1  1 0 0  22:16  2
3. Luxembursko 1  0 0 1  16:22  0
4. Faerské os. 1  0 0 1  25:36  0

Ďalší program turnaja 1. skupiny
sobota: Faerské ostrovy - Slovensko (15.00), Luxembursko - Litva (17.30)
nedeľa: Litva - Slovensko (15.00), Faerské ostrovy - Luxembursko (17.30)


Tagy: Slovensko Luxembursko Peter Kukučka

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR – Jakub Kotian

DISKUSIA