Počasie znovu režisérom kráľovskej disciplíny: Suterová sa konečne dočkala sladkého triumfu

Corinne SuterováCorinne Suterová Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

ALTENMARKT-ZAUCHENSEE - Švajčiarska lyžiarka Corinne Suterová triumfovala v sobotňajšom zjazde Svetového pohára. Na skrátenej trati v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee skončila na druhom mieste s odstupom 29 stotín sekundy Talianka Nicol Delagová, tretiu priečku obsadila už s výraznejšou stratou ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,98).

Jury pred štartom rozhodla, že pre zníženú viditeľnosť preteky skráti. Pretekárky však mali aj počas jázd problémy, po odjazdení prvých desiatich lyžiarok museli súťaž na niekoľko minút prerušiť pre hmlu. Svoje prvé víťazstvo v pretekoch SP napokon slávila 25-ročná Suterová, dosiaľ mala na konte len jedno druhé a tri tretie miesta.

"Cítim sa super. Snažila som sa ísť priamu líniu, na trati bol ešte čerstvo napadaný sneh a celý zjazd bol tak trochu pomalší. Som veľmi spokojná s mojím výkonom. Neviem, či bol optimálny, vždy sa dá zajazdiť lepšie, ale mne to stačilo," povedala pre ORF šťastná víťazka, ktorá sa prepracovala aj na čelo priebežnej klasifikácie disciplíny.

Corinne Suterová Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

Slovenka Petra Vlhová sa rozhodla v zjazde pre náročný program neštartovať, sústrediť sa chce na nedeľňajšiu kombináciu v Zauchensee (9.15/11.45), utorňajší nočný slalom vo Flachau a potom paralelný slalom 19. januára v Sestriere. Zjazd vynechala aj líderka SP Mikaela Shiffrinová. Američanka má na čele celkového poradia naďalej náskok 313 bodov pred Vlhovou.

Zjazd SP žien v Altenmarkt-Zauchensee:
1. Corinne Suterová (Švaj.) 1:18,79 min., 2. Nicole Delagová (Tal.) +0,29 s, 3. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,98, 4. Sofia Goggiová +1,01, 5. Francesca Marsagliová (obe Tal.) +1,21, 6. Tina Weiratherová (Licht.) +1,36, 7. Ilka Štuhecová (Slovin.) +1,37, 8. Ester Ledecká (ČR) +1,41, 9. Stephanie Venierová (Rak.) +1,51, 10. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +1,53

Celkové poradie SP (po 14 zo 40 súťaží): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 826 bodov, 2. VLHOVÁ 513, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 465, 4. Gisinová 361, 5. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 337, 6. C. Suterová 325

Poradie v zjazde (3 z 9): 1. Suterová 225, 2. Ledecká 182, 3. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 154, 4. Goggiová 112, 5. Marsagliová 110, 6. N. Delagová 109

Viac o téme: Petra Vlhová Corinne Suterová Michelle Gisinová Altenmarkt-Zauchensee Ester Ledecká Nicol Delagová