VIDEO Dúbravka vychytal Newcastle cenný bod, fanúšikovia United sa konečne radovali

Miguel Almirón strieľa gól NewcastleMiguel Almirón strieľa gól Newcastle Zdroj: SITA/AP - Nick Potts

LONDÝN - V úvodnom sobotňajšom zápase 22. kola anglickej futbalovej Premier League v súboji tabuľkových susedov remizoval Crystal Palace s Arsenalom Londýn 1:1. V tabuľke tak zostal pred "kanoniermi" na 9. mieste.

Arsenal išiel do vedenia v 12. minúte, keď stál na konci kombinačnej akcie Gabončan Pierre-Emerick Aubameyang. O vyrovnanie sa postaral Ghančan Jordan Ayew tesne po prestávke. Strelec gólu Arsenalu išiel potom v 67. minúte predčasne pod sprchy po nebezpečnom "šlapáku" na Maxa Meyera.

Druhý tím tabuľky Leicester City nezískal doma ani bod a podľahol Southamptonu 1:2. Rozhodujúci gól strelil v 81. minúte Danny Ings, ktorý si zabehol za obranu domácich a skóroval z rýchleho protiútoku.

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka opäť nechýbal v bráne Newcastlu United a prispel k remíze 1:1 na ihrisku Wolverhamptonu. "Straky" išli do vedenia v 7. minúte, keď presne pod brvno trafil paraguajský krídelník Miguel Almiron. Lenže onedlho Wolverhampton vyrovnal po rohovom kope vďaka Dendonckerovi a vo zvyšnom priebehu mal viac šancí. Slovenský brankár sa zaskvel hlavne v 34. minúte, keď reflexívne nohou vykopol z bránkovej čiary pokus Raula Jimenéza.

FC Everton - Brighton 1:0 (1:0)
Góly: 38. Richarlison

Leicester City - FC Southampton 1:2 (1:1)
Góly: 14. Praet - 19. Armstrong, 81. Ings

Manchester United - Norwich City 4:0 (1:0)
Góly: 27. a 52. Rashford (druhý z 11 m), 54. Martial, 76. Greenwood

Chelsea Londýn - FC Burnley 3:0 (2:0)
Góly: 27. Jorginho (z 11 m), 38. Abraham, 49. Hudson-Odoi

Wolverhamton Wanderers - Newcastle United 1:1 (1:1)