Obrovská smola mladej Slovenky: Fantastický výkon, k medaile chýbali len dve stotiny sekundy!

Slovenská zjazdárka Rebeka Jančová
Slovenská zjazdárka Rebeka Jančová

LAUSANNE - Na III. zimných olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne chýbali Slovensku k prvej medaile len dve stotiny sekundy! Zjazdárka Rebeka Jančová obsadila v alpskej kombinácii 4. miesto. Zlatú medailu si odniesla Rakúšanka Amanda Salzgeberová, ktorej výsledný čas bol 1:33,74.

Jančová na ňu stratila 1,13 s. Na druhej priečke sa umiestnila Izraelčanka Noa Szollosová (+0,95), tretia bola Švajčiarka Amelia Klopfensteinová (+1,11).

"Rebeka rovnako ako v piatok lyžovala dobre a jazda sa jej podarila. Umiestnenie je pekné, škoda, že dve stotiny sekundy hrali v náš neprospech... No taký je náš šport," vyjadrila sa po pretekoch pre portál olympic.sk Jančovej trénerka Miriam Poprocká. „Myslím si, že som dnes podala najlepší výkon, aký som vedela. Samozrejme, bolo tam ešte veľa chýb, na ktorých budem musieť popracovať na tréningu. Je to za mnou, teraz sa idem pripravovať na zajtrajší obrovský slalom," povedala mladá Slovenka.

Výsledky alpskej kombinácie dievčat:
1. Amanda Salzgeberová (Rak.) 1:33,74 min., 2. Noa Szollosová (Izr.) +0,95, 3. Amelia Klopfensteinová (Švaj.) +1,11. 4. Rebeka JANČOVÁ (SR) +1,13


Tagy: Rebeka Jančová Amanda Salzgeberová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/SOŠV/Andrej Galica

DISKUSIA