VIDEO Veľký smútok u našich susedov: Českej svetovej rekordérke opäť unikla medaila pomedzi prsty!

Martina S�bl�kov�
Martina S�bl�kov�

HEERENVEEN - Martina Sáblíková skončila na majstrovstvách Európy v rýchlokorčuľovaní na jednotlivých tratiach v Heerenveene v pretekoch na 3000 metrov štvrtá. Medaila unikla českej svetovej rekordmanke a úradujúcej majsterke sveta na tejto trati o tri desatiny sekundy. Titul obhájila Holanďanka Esmee Visserová.

Olympijská víťazka na 5000 metrov z Pjongčangu Visserová zvíťazila suverénne o 2,5 sekundy pred Ruskou Nataliou Voroninovou a Taliankou Francescou Lollobrigidaovou, ktorú vyniesol pred Sáblíkovú nový osobný rekord. Českej trojnásobnej olympijskej šampiónke utiekla medaila tesne rovnako ako v piatok v pretekoch na 1500 metrov, v ktorom bola piata 21 stotín od stupňov víťazov.

"Som sklamaná, inak to ani nemôžem hodnotiť. Do Heerenveenu som si prišla pre medailu. Tým viac po piatkových pretekoch na 1500 metrov, ktoré sa mi podarili. Myslela som si, že mám na to, aby som išla trojku okolo štyroch minút, ale to sa mi nepodarilo," uviedla Sáblíková v tlačovej správe agentúry Sport Invest.

Po technickej stránke si nemala čo vytknúť, ani fyzické ťažkosti nemala. "Nohy ma neboleli, ale nemohla som jednoducho zrýchliť. Nechápem, čo so mnou bolo, čo sa stalo. Neviem si to vysvetliť," uviedla.

Druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová obsadila na trojke desiate miesto. Predtým išla ešte päťstovku, na ktorej skončila jedenásta. Neprekonala tak ôsme miesto z tisícpäťstovky.

Visserová ako jediná zašla čas pod štyri minúty a triumfovala rovnako ako predvlani na premiérovom európskom šampionáte v Kolomne, kde Sáblíková neštartovala. Českej hviezde, ktorá má päť európskych titulov vo viacboji, sa nepodarilo rozšíriť bohatú medailovú zbierku z dlhých tratí, na ktorých kraľuje.

Sáblíková štartovala v poslednej rozjazde s Bieloruskou Marynou Zujevovou, ktorú jasne porazila, ale na najlepšie celú dobu strácala. V závere sa posunula na štvrté miesto pred holandskú obhajkyňu striebra Carlijn Achtereekteovou, ktorá ovládla trojku na olympijských hrách v Pjongčangu.

"Prvé tri dievčatá zašli skvelé preteky, mne to dnes nevyšlo podľa predstáv. To sa občas stane, teraz už to nevrátim. Zajtra budem fandiť Nike na kilometri, potom si chvíľku oddýchnem a zase sa vrhnem do tréningu, aby som bola pripravená na ďalší Svetový pohár, ale hlavne na majstrovstvá sveta," dodala Sáblíková.


Tagy: Martina Sáblíková Esmee Visserová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Peter Dejong; Video: Skating ISU

DISKUSIA