MIMORIADNE Hrozné nešťastie na Rely Dakar, Svitkov súper tragicky zahynul

Telo portugalského motocyklistu Paula Goncalvesa, ktorý zomrel počas nedeľnej 7. etapy Rely DakarTelo portugalského motocyklistu Paula Goncalvesa, ktorý zomrel počas nedeľnej 7. etapy Rely Dakar Zdroj: TASR/AP

RIJÁD - Portugalský motocyklista Paulo Goncalves zahynul počas nedeľnej 7. etapy Rely Dakar. Podľa oficiálneho webu podujatia mal po 276 kilometroch trasy z Rijádu do Wadi Al-Dawasiru nehodu.

Organizátori dostali echo o 10.08 h, leteckí záchranári ho našli o osem minút neskôr bez pulzu. Po resuscitácii ho transportovali do nemocnice, kde ho však vyhlásili za mŕtveho.

Pre 40-ročného Portugalčana to bola trinásta účasť na Rely Dakar, debutoval v roku 2006. Najväčší úspech dosiahol v roku 2015, keď obsadil celkové druhé miesto. V tomto ročníku figuroval po šiestej etape na pribežnej 46. priečke.

Goncalves sa vrátil na trať po tom, ako v decembri doma v Portugalsku utrpel vážnu nehodu, pri ktorej si roztrhol slezinu. "To, že tu môžem byť, je pre mňa víťazstvo," povedal pretekár pred začiatkom tohtoročného Rely Dakar. Stal sa 25. obeťou podujatia od založenia v roku 1979 a prvou od Michal Hernik, ten zahynul v roku 2015.

Portál motoride.sk predpokladá, že pri nehode Goncalvesa zostali stáť aj Austrálčan Toby Price a Slovák Štefan Svitko. Ich medzičasy dlho nefigurovali v oficiálnom live timingu a napokon sa pri ich menách objavilo na 321. kilometri manko viac než 1:20 h. Víťazom siedmej etapy sa stal Španiel Joan Barreda, na čele celkového poradia zostane Američan Ricky Brabec.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Rely Dakar Paulo Goncalves
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Bernat Armangue; VIDEO: youtube
  • Zdroj: TASR, SITA

Súvisiace články