Tragédii nezabránila ani pomoc Svitka a Pricea: Ani záchranári neodvrátili smrť bojovníka Speedyho

Štefan Svitko a Toby Price na mieste nehodyŠtefan Svitko a Toby Price na mieste nehody Zdroj: TASR/AP

RIJÁD - Siedma etapa 42. ročníka pretekov Rely Dakar sa do histórie prestížneho motoristického podujatia zapíše čiernymi písmenami. Pri svojej 13. účasti na púštnom dobrodružstve zahynul 40-ročný portugalský motocyklista Paulo Goncalves. Informoval o tom oficiálny web pretekov a následne sa smutná správa objavila aj na sociálnej sieti twitter.

Goncalves mal po 276 kilometroch nehodu, o čom sa organizátori dozvedeli o 10.08 h miestneho času. O osem minút neskôr boli pri ňom leteckí záchranári, no Portugalčan bol v bezvedomí. Po resuscitácii ho transportovali do nemocnice, kde však následkom svojich zranení podľahol. Oficiálny web podujatia vyjadril úprimnú sústrasť jeho priateľom a rodine.

 

 

"Speedy" na pretekoch Rely Dakar debutoval v roku 2006 a štyrikrát skončil v elitnej desiatke. Jeho najlepším umiestnením zostane druhé miesto spred piatich rokov, kedy ho zdolal iba Španiel Marc Coma. Práve rok 2015 bol donedávna posledným, v ktorom na Dakare vyhasol život jedného zo súťažiacich - bol ním poľský motocyklista Michal Hernik.

Telo portugalského motocyklistu Paula Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP

Web pretekov potvrdil, že Goncalvesovi sa snažili pomôcť Austrálčan Toby Price a Slovák Štefan Svitko. Obaja nabrali časovú stratu, ktorá im bude neskôr odrátaná a celkový čas upravený. Víťazom siedmej etapy sa stal Španiel Joan Barreda, ktorý 546 km meraných úsekov zvládol za 4:37:45 h. Na čele celkového poradia zostane Američan Ricky Brabec.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Štefan Svitko Rely Dakar Toby Price Paulo Goncalves
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP; Twitter/DAKAR RALLY
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články