VIDEO Dramatický boj o španielsky Superpohár: Finále madridských gigantov rozhodli až penalty!

Oslavy hráčov Realu Madird po zisku Španielskeho superpoháraOslavy hráčov Realu Madird po zisku Španielskeho superpohára Zdroj: SITA/AP/Amr Nabil

DŽIDDA - Futbalisti Realu Madrid získali španielsky Superpohár. V nedeľu vo finálovom zápase v Džidde v Saudskej Arábii zdolali Atletico Madrid 4:1 v rozstrele z 11 m, keď sa v riadnom hracom čase aj predĺžení skončil duel bez gólov.

V zápase mali oba tímy šance streliť rozhodujúci gól, ale strelci sa nepresadili, resp. obaja brankári svojich spoluhráčov zachránili. Tak ako v predĺžení Slovinec Jan Oblak z Atlética pri zakončení Luku Modriča aj následnej dorážke Mariana. V závere prišiel Real o vylúčeného uruguajského stredopoliara Federica Valverdeho, ktorý za cenu červenej karty zozadu fauloval unikajúceho Álvara Moratu.

Duel dospel do rozstrelu, v prvej sérii nepremenil za Atlético Saúl Níguez a v druhej Thomas Partey, na strane "bieleho baletu" uspeli všetci strelci. Real tak získal túto trofej už jedenástykrát.

Real Madrid - Atlético Madrid 0:0 pp, 4:1 rozstrel z 11 m
ČK: 166. Valverde (Real) po 2. ŽK

Viac o téme: Atlético Madrid Real Madrid CF