VIDEO Hokejový zázrak v hlavnej úlohe s Jágrom: Sparta totálne vybuchla, na toto sa nezabudne!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

BRATISLAVA - Český hokejový útočník Jaromír Jágr šesť týždňov nehral pre svalové zranenie a hneď prvý súťažný štart premenil na svoje galapredstavenie. Čoskoro 48-ročný veterán nastúpil v drese Kladna na ľade Sparty Praha a štyrmi bodmi režíroval víťazstvo hostí 8:4. Domáca Sparta viedla v druhej tretine 4:2, odvtedy však strieľali góly už iba hostia. Kvôli strate bodov sa dostal na čelo tabuľky Liberec, Kladno sa posunulo na 10. priečku.

"Nedostal som sa do žiadnej situácie, kde by som musel ísť do súboja telo na telo. Taktiež som nekorčuľoval rýchlo. V podstate som zápas iba odchodil," zhodnotil po stretnutí zástupu novinárov.

Najstarší hráč českej najvyššej súťaže v nedeľu potvrdil svoje kvality a zabral v najdôležitejších momentoch. Oba Jágrove góly prišli v záverečnej tretine, pred ktorou svietil na kocke v O2 Aréne remízový stav 4:4. Najskôr v 43. minúte dosiahol rozdielový presný zásah a o necelých sedem minút neskôr zvyšoval už na 7:4. V oboch prípadoch skóroval v presilovkách a v 22 zápasoch aktuálnej sezóny už nazbieral 19 bodov (10+9). "Vedeli sme, že sme nemali veľa početných výhod. Čakali sme, kedy nejakú dostaneme. Nakoniec sme z nich dali dva góly v tretej tretine, čo nám veľmi pomohlo," hovoril Jágr, cituje ho portál Hokej.cz.

Niekdajšia hviezda NHL sa nechcela s návratom do súťažného kolotoča ponáhľať. Jej štart v dueli proti Sparte bol dlho otázny. Napokon sa Jágr rozhodol pomôcť spoluhráčom, keďže Kladno sužovali zranenia. "Potrebovali sme doplniť zostavu. Inak by som nešiel hrať. Chcel som si byť istý, že ak sa vrátim, budem môcť poriadne trénovať. Je iné trénovať s mužstvom a iné sám. Ak nie ste v zostave, nemôžete trénovať vo formáciách. Preto som vôbec nevedel, čo od zápasu čakať," vysvetľoval.

Jágr dlhodobo potvrdzuje svoju výnimočnosť. Tú podčiarkuje zaujímavý fakt, že rodák z Kladna odohral súťažné zápasy na seniorskej úrovni už v piatich rôznych dekádach. Dosiaľ sa to podarilo len Gordiemu Howovi. "Je to pre mňa nová informácia. Je pravda, že som svoj prvý profesionálny zápas odohral už v roku 1988 a teraz je 2020. Uteká to. Verím, že pár duelov ešte pridám," pokračoval člen Triple Gold Clubu, ktorý ešte nevie, kedy najbližšie nastúpi. "Verím, že budem môcť začať trénovať s mužstvom. Ak budeme v zostave, tak dúfam, že sa budem zlepšovať," doplnil.


Tagy: Jaromír Jágr HC Sparta Praha Denis Godla Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA