VIDEO Najzvláštnejší či najrozumnejší faul histórie? Červenou kartou pomohol k zisku trofeje!

Federico Valverde a Renan Lodi
Federico Valverde a Renan Lodi

JEDDAH - Real Madrid sa pod vedením Zinedinea Zidanea teší z maximálneho úspechu vo finálových zápasoch. Do poslednej bitky sa s Realom dostal deväťkrát a zakaždým uspel. V nedeľu mu k tomu paradoxne dopomohla červená karta, ktorú inkasoval jeho vlastný zverenec. Zdá sa vám to nezvyčajné, však? Nuž, verte či nie, v nedeľu k tomu naozaj prišlo.

Real Madrid s mestským rivalom Atléticom zviedli spolu zápolenie o španielsky Superpohár a dlho nebolo jasné, kto sa bude napokon tešiť z trofeje. Keď sa v 115. minúte rútil na bránu Thibauta Courtoisa útočník Alvaro Morata, tak k víťazstvu sa výrazne blížili Los Colchoneros. 

Bývalému zakončovateľovi Juventusu či Chelsea však neúnavne sekundoval stredný záložník Realu Fede Valverde, ktorý neváhal zatiahnuť ručnú brzdu. V poslednej chvíli, keď sa situácia blížila k najhoršiemu a jeho tím by sa ocitol nad priepasťou neúspechu. Valverde skolil Moratu tak nekompromisne, že hlavný rozhodca Sanchez nemal na výber. V momente mu pred očami svietila červená farba. 

Na ihrisku sa strhla mela a upokojovali ju všetci prítomní. K incidentu sa vyjadril aj hriešnik Valverde. "Ospravedlňujem sa Alvarovi Moratovi. Viem, že to, čo som urobil, nie je správne, ale nemal som inú možnosť," povedal pre Yahoo Sports. Valverdeho čin okomentoval aj Diego Simeone, manažér Atlética. "Myslím, že ocenenie hráč zápasu pre Valverdeho dáva fantastický význam, pretože svojím činom im vyhral zápas. Bola to najdôležitejšia akcia zápasu." 

Duel dospel až do penaltového rozstrelu, v ňom sa ukázali ako pevnejšie nervy Los Blancos. Presadili sa Carvajal, Rodrygo, Modrič a Ramos. Za Atlético zlyhali Saúl Ňiguez a Thomas Partey, presadil sa len Kieran Trippier. 

Tréner Realu Zinedine Zidane tak získal ďalšiu trofej do zbierky. K trom triumfom v Lige majstrov a ku dvom na MS klubov a jednom v Superpohári UEFA získal aj domáci Superpohár. "Vyhral som veľa vecí ako hráč a teraz ako tréner. Ale hráčom patrí poďakovanie. Môžete dosiahnuť čokoľvek, ak budete tvrdo pracovať," uviedol 47-ročný kouč.

Na Blízkom východe sa bude hrať španielsky Superpohár minimálne ešte dvakrát. Národná futbalová federácia (RFEF) sa dohodla so Saudskou Arábiou na organizácii súťaže do roku 2022, údajne za to dostane 120 miliónov eur. Pred týmto turnajom niektorí rozhodnutie hrať mimo Španielska kritizovali. "Ja som šťastný, ako sa formát posunul. Musíme veci vylepšiť a táto krajina začala skvele organizovať podobné druhy udalostí," uviedol prezident RFEF Luis Rubiales.

 

 


Tagy: Real Madrid Atlético Madrid Alvaro Morata Federico Valverde

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP - Hassan Ammar; Video: Twitter/Copa90

DISKUSIA