Úprimný komentár hviezdy NHL rozvíril búrku nevôle: Mrzí ma to, nechcel som zneuctiť ligu

Dylan Larkin
Dylan Larkin

DETROIT - Mediálny tréning je činnosť, ktorej prikladajú v zámorí obrovitánsku dôležitosť. Hokejisti či všeobecne športovci sa preto často radšej uchyľujú k večne omieľaným frázam, po zápasoch nepovedia mnoho zaujímavého, aby im náhodou nevyšplechlo z úst čokoľvek nevhodné. Netýka sa to ale iba pozápasových interview, ale aj bežných debát s novinármi po tréningoch. Môže sa však stať, že aj trénovaný hokejista prestrelí. Stalo sa to Dylanovi Larkinovi, budúcemu kapitánovi Detroitu.

Ten sa na konci roka 2019 vyjadril pri debate s miestnymi novinármi, aby za neho fanúšikovia nehlasovali pre Zápas hviezd, pretože má radšej voľné dni. No, mohol si radšej zahryznúť do jazyka. Prešlo pár týždňov a hviezda Červených krídel sa ospravedlnila. 

"Povedal som, čo som povedal, ale skutočne to ľutujem," povedal Helene St. Jamesovej z miestneho portálu Detroit Free-Press. "Nemal som v úmysle zneuctiť ligu. Cítim, že som to urobil a zneuctil som aj Detroit Red Wings. Môj hlavný cieľ ako hokejistu je reprezentovať štát Michigan, seba a Red Wings, byť dobrým príkladom pre vyrastajúce deti hrajúce hokej. Mám pocit, že som tým nebol a mrzí ma to," kajal sa Larkin.

Larkinove komentáre vyvolali okamžite búrku nevôle a ako prvý sa ozval bývalý člen Anaheimu, Vancouveru, Calgary či Toronta Brian Burke. Ten dnes ako bývalý generálny manažér pracuje pre Sportsnet. "Byť súčasťou All-star víkendu je pocta. Mali by ste dostať lístok na prekročenie povolenej rýchlosti pri ceste na letisko a nie takto kopať," nešetril kritikou Burke. 

"Hráč získa právo odmietnuť takúto udalosť po 12 alebo 15 rokoch v lige, na medzinárodnej scéne a po všetkom, čo dosiahol. Napríklad Alexander Ovečkin. V momente, keď sa vám toto podarí, máte práve odmietnuť Zápas hviezd," pokračoval Burke. 

Larkin bol pri rozhovore až príliš úprimný. Na jednej strane bol komentár nevhodný, ale jeho slová by sa dali vziať aj z iného pohľadu. Zápas hviezd už niekoľko rokov stráca na atraktivite a vedenie ligy sa snaží o zatraktívnenie tohto podujatia, no o úspešnosti by sa dalo polemizovať. Ak by sa hráči tešili na prestávku od súťažného hokeja a mali by istotu, že víkend hviezd zaručí zábavu, Larkin by sa možno takto hlúpo neprevinil. 

Alebo treba celú vec uzavrieť s tým, že obrovská úprimnosť sa v tomto svete veľmi nenosí? 


Tagy: Detroit Red Wings Dylan Larkin All Star Game 2020

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Paul Sancya

DISKUSIA