Tohto brankára nám môžu všade závidieť: Neskutočné čísla a ďalšie ocenenie v KHL

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: profimedia.sk

BRATISLAVA - Slovenský brankár Július Hudáček sa stal najlepším brankárom 17. týždňa základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy. Do výberu najlepších hráčov uplynulých siedmich dní v nadnárodnej súťaži sa dostal tretíkrát v kariére, raz sa mu to podarilo v ročníkoch 2017/2018 aj 2018/2019. Informáciu priniesol oficiálny web KHL.

Gólman Spartaka Moskva odchytal tri zápasy, v ktorých dvakrát doviedol svoj tím k víťazstvu a raz aspoň k bodovému zisku. V spomenutých stretnutiach čelil dovedna 92 strelám a mal úspešnosť zákrokov 97,74 percenta. Hudáček týmito výkonmi potvrdil príslušnosť medzi najlepšími brankármi súťaže, koncom aktuálneho týždňa sa predstaví v Moskve na Zápase hviezd KHL. V prebiehajúcej sezóne odchytal zatiaľ 31 duelov, v ktorých zneškodnil 93,2 percenta striel.

Najlepším obrancom minulého týždňa v KHL sa stal Fín Sami Lepistö z Jokeritu Helsinki, ktorý nazbieral päť bodov za dva góly a tri asistencie. Medzi útočníkmi uspel jeho klubový spoluhráč Niklas Jensen. Produktívny Dán strelil päť gólov a ďalšie tri pripravil spoluhráčom. V kategórii nováčikov sa presadil bieloruský útočník Arťom Anosov z Dinama Minsk.

Viac o téme: Spartak Moskva Július Hudáček
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy